Przejrzyj na oczy! - to hasło 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę - 30 stycznia. Tym razem celem akcji jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Po raz kolejny WOŚP wspiera Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, który przygotował na aukcje wyjątkowe karty PEKA na okaziciela.

Kart jest dziesięć. Wszystkie są w kolorze złotym, kolorowa grafika nawiązuje bezpośrednio do 30. finału. Na awersie widnieje podpis Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania oraz charakterystyczne serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Mamy nadzieję, że karty PEKA będą się cieszyć dużym zainteresowaniem licytujących - mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

"Złote" karty PEKA trafią do dwóch sztabów WOŚP w Poznaniu. Sztab Ławica udostępni je na Allegro oraz podczas stacjonarnej licytacji na Stadionie Miejskim (klub B17) przy ul. Bułgarskiej. Aukcje będą tam trwały w godz. 12:00-19:00. Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej również część kart wystawi przez internet. Pozostałe będzie można zdobyć na licytacji w Tęczowym Świątecznym Miasteczku przy ul. Małe Garbary 6. Atrakcje w tym miejscu rozpoczną się o godz. 14:00.

W dniu finału wolontariusze WOŚP będą mogli jeździć tramwajami oraz autobusami na liniach ZTM za darmo. Warunkiem jest posiadanie identyfikatora z naklejonym hologramem ZTM. W tym roku wydano 2,5 tys. takich hologramów.

ZTM/JZ