Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Korzystanie z gazetek promocyjnych – to może się opłacać

Wielu klientów narzeka na rosnące ceny w sklepach. Ich pensje nie rosną, a za zakupy trzeba płacić coraz więcej. Choć nie mamy wpływu na politykę cenową sklepów, sprytne robienie zakupów pozwoli nam nieco zaoszczędzić. W oszczędzaniu pomoże nam planowanie i korzystanie z gazetek promocyjnych. W jaki sposób mądrze korzystać z materiałów promocyjnych oferowanych przez sklepy?

Gazetki promocyjne – które z nich są warte naszej uwagi?

Pamiętajmy, że nie wszystkie gazetki promocyjne są warte naszej uwagi. Część sklepów wypuszcza materiały promocyjne, które mają jedynie formę reklamy i nie przedstawiają żadnej wartości dla konsumenta. Dowiemy się z nich o części asortymentu sprzedawanego w sklepie, ale nie o promocjach, które pozwoliłyby nam zaoszczędzić.

Na szczęście wiele sklepów oferuje gazetki, które zawierają naprawdę ciekawe promocje. Warto korzystać z gazetek, w których znajduje się największy wybór przecenionych produktów.

Gazetki promocyjne a wybór właściwego sklepu

Dzięki gazetkom promocyjnych możemy zdecydować w którym sklepie zrobimy zakupy. Jeżeli nie wiemy jak wygląda polityka cenowa poszczególnych sklepów, dzięki gazetkom promocyjnym możemy się tego dowiedzieć bez konieczności wychodzenia z domu. Warto jest robić zakupy w miejscach, które oferują największy wybór produktów i najniższe ceny.

W przypadku gdy w naszej okolicy znajduje się kilka sklepów, najlepiej jest wybrać ten, który oferuje najbardziej atrakcyjne promocje. Jeżeli produkty, które nas interesują są dostępne w kilku sklepach, dzięki gazetkom promocyjnym możemy zaplanować trasę zakupów.

Gazetki promocyjne – tych błędów nie należy popełniać

Są osoby, którym wydaje się, że kupowanie samych przecenionych produktów to najlepszy sposób na oszczędzanie. Nie jest to prawdą. Jeżeli kupujemy rzeczy, które nie są nam potrzebne, w rzeczywistości przepłacamy (nawet gdy kupujemy je w mocno obniżonych cenach).

Warto uważnie czytać gazetki. W przeciwnym wypadku możemy być niemile zaskoczeni przy kasie. Pamiętajmy, że promocje obowiązują jedynie w określonych dniach. Po upływie określonego czasu wygasają, dlatego bardzo ważne jest, żeby zrobić zakupy w konkretnym terminie. Niektóre promocje obowiązują przy zakupie kilku sztuk danego produktu. Zdarza się, że klienci nie doczytają na czym polega promocja, a następnie są zaskoczeni, że nie otrzymują rabatu.

W wielu sklepach obowiązują programy lojalnościowe. Przykładowo dana promocja może obowiązywać jedynie z kartą lojalnościową danego sklepu. Jeżeli nie posiadamy karty, rabat nie zostanie nam naliczony.

Gdy korzystamy z gazetek promocyjnych online, koniecznie upewnijmy się, że promocja, z której zamierzamy skorzystać obowiązuje w naszym sklepie (często zdarza się, że sklepy tej samej sieci w różnych miastach oferują inne promocje). Najlepiej jest przejść a stronę gazetek promocyjnych, wybrać miasto, w którym przebywamy, a następnie sklep, w którym chcemy zrobić zakupy. Na podstawie wprowadzonych danych otrzymamy listę aktualnych promocji.