Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Elastyczne zatrudnienie informatyków. Czy warto?

Rynek pracy mocno zmienił się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Pojawiły się nowe rozwiązania, o których jeszcze w latach osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych nikt nie myślał. Tym, co wzbudza niemałe zainteresowanie i cieszy się coraz większą popularnością, jest Contracting IT, czyli elastyczne zatrudnienie informatyków. Na czym polega ta forma współpracy?

Czym jest Contracting IT?

Contracting IT to elastyczna forma współpracy adresowana do specjalistów IT, w szczególności zaś informatyków. Fachowcy od rynku pracy określają Contracting mianem wynajmowania specjalistów od agencji. Robi się to na określony czas i najczęściej wówczas, gdy trzeba zrealizować konkretny projekt.

Kiedy warto postawić na Contracting IT?

Contracting IT to rozwiązanie, które polecane jest przede wszystkim firmom stawiającym na projekty wieloetapowe. Sprawdza się bardzo dobrze wtedy, kiedy całe zadanie podzielone jest na konkretne etapy i fazy. Contracting stosowany jest dzisiaj zarówno przez małe firmy, jak i wielkie przedsiębiorstwa. Co ciekawe, również instytucje publiczne mogą sięgać po „wynajętych” specjalistów IT. Szczególną popularnością Contracting IT cieszy się w branży:

  • finansowej;
  • ubezpieczeniowej;
  • farmaceutycznej;
  • medycznej.

Nie zapomina o tej formie współpracy także sektor publiczny.

Jakie zalety ma Contracting IT?

Contracting IT to rozwiązanie mające wiele zalet. Na podkreślenie zasługuje przede wszystkim efektywność tej formy współpracy. Stawiając na Contracting IT, można liczyć na:

  • dużo mniejsze koszty;
  • współpracę z najwyższej klasy fachowcami.

Outsourcing IT przekłada się także na dużą oszczędność czasu. Stawiając na takie rozwiązanie, nie trzeba już całych tygodni tracić na znalezienie odpowiednich specjalistów, którzy sprawdzą się w przypadku danego projektu.

Czy stawiając na Contracting IT, trzeba zajmować się formalnościami?

Ta innowacyjna forma współpracy cieszy się dużym uznaniem wśród tych, którzy nie lubią tracić czasu na formalności. Decydując się na Contracting, można zapomnieć o podpisywaniu skomplikowanych umów o pracę, przygotowywaniu list płac czy realizowaniu wypłat. Wszystkim zajmuje się wybrana przez nas agencja, która dba o to, aby każda ze stron była w pełni zadowolona.

Czy Contracting IT nie pozbawia kontroli nad projektem?

Wiele firm, które nie mają jeszcze doświadczenia z tą formą współpracy, obawia się, że Contracting nie pozwala sprawować kontroli nad realizacją projektu. Tymczasem takie obawy są całkowicie bezpodstawne. To klient czuwa nad konkretnymi zadaniami, dba o to, aby wszystko odbywało się zgodnie z jego oczekiwaniami. Pozwala na zachowanie elastyczności, dzięki czemu zawsze można dopasować się do nieprzewidzianych sytuacji.

Contracting IT to nowoczesna forma współpracy, która pozwala wyeliminować konieczność zajmowania się rekrutacją i formalnościami. Daje natomiast dostęp do wysokiej klasy specjalistów z branży IT, którzy dzisiaj zaliczani są do jednych z bardziej cenionych.