UM Poznań: W Poznaniu o raku piersi
W Poznaniu rozpoczęła się V konferencja Rak Piersi. Onkologia i Plastyka - to największe naukowe wydarzenie w Polsce poświęcone nowotworom tego typu. Piątkowe spotkanie otworzył Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta.
Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy wśród kobiet w Polsce - szacuje się, że zachoruje na niego średnio 20 tys. kobiet każdego roku. Poświęcona mu konferencja Rak Piersi. Onkologia i Plastyka organizowana jest w Poznaniu już po raz piąty. W tym roku wydarzenie odbywa się hybrydowo - ok. 250 specjalistów łączy się z organizatorami online.
- Nowotwór może dotknąć każdego. Każdego roku tysiące kobiet musi zmierzyć się z diagnozą raka piersi - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, otwierając piątkowe spotkanie. - Dlatego cieszę się, że naukowcy i lekarze z całej Polski spotykają się w Poznaniu, by podzielić się wiedzą i wymienić doświadczenia, a dzięki temu jeszcze lepiej leczyć pacjentki.
Podczas wydarzenia omawiane są m.in. najnowsze metody i technologie leczenia raka piersi i niesienia pomocy kobietom.
- Nasza konferencja składa się z wielu interesujących części - mówił dr hab. n. med. Dawid Murawa, prof. UZ, prof. WSZUiE. - Mamy sesje o tematyce chirurgicznej, poświęcone radioterapii czy kwestiom związanym z genetyką. Jestem przekonany, że te tematy przełożą się na praktycznie działania w pracy klinicznej.
Wydarzenie potrwa do soboty, 24 września, organizatorem jest wydawnictwo Termedia.
Urząd Miasta Poznania, poznan.pl/, poznan.pl/mim/info/news/w-poznaniu-o-raku-piersi,170322.html
Ostatnie Artykuły

Ewa Bem w Blue Note - wieczór, który został w pamięci na długo

Duetomania w Poznaniu - klasyka zagra tu w najbardziej intymnym wydaniu

Poznań patrzy na własną historię wystaw. Ta ekspozycja odsłania kulisy rozmachu

Strażacy z Wielkopolski wrócili z Hanoweru z medalami i rekordem toru

Psy służbowe i symulacja wypadku. W Poznaniu szykują duże warsztaty bezpieczeństwa

Przy Rusałce rusza wielki turniej. Stawka jest wyjątkowo mocna

Dawid Podsiadło wraca do Poznania i znów bierze stadion w pełny obrót

Malta Strong w Puszczykowie. W tej rywalizacji wszyscy wychodzą zwycięsko

Pierwsza firma bez chaosu. Szkolenie w Poznaniu o JDG, ZUS i podatkach

Letnia pływalnia Kasprowicza wraca do gry. W Poznaniu zaczyna się sezon

W skrzynieckim dworze ustalano przyszłość prywatnych lasów powiatu poznańskiego

Poznań dopłaca do zielonych inwestycji. Ruszył nabór w programie retencji

Dziczyzna i borówka przed kamerą. Wielkopolskie smaki dostały nową oprawę

Antonio Tejerina z Kostrzyna potwierdził klasę. Tytuł był jego
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Chrystusa Odkupiciela w Poznaniu - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia Maryi Królowej w Poznaniu - msze, kancelaria, sakramenty
- Oddział Celny "MTP" w Poznaniu - kontakt, godziny i e-doręczenia
- POLREGIO Wielkopolski Zakład w Poznaniu - kontakt, biuro rzeczy znalezionych, rozkład jazdy
- Koleje Wielkopolskie - kontakt, bilety, godziny kas i przewóz rowerów
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci i Młodzieży ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi w Poznaniu - kontakt, oferta, zapisy
