Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Osoby, chcące zorganizować działania o charakterze kulturalnym, mogą liczyć na dofinansowanie. Pieniądze zostaną przekazane na pięć projektów. Wsparcie dla każdego z nich może wynieść 1000 zł. 

Organizatorem akcji jest Inkubator Kultury Pireus, którego działania są finansowane ze środków Miasta Poznania. Miejsce to powstało przy ul. Głogowskiej 35 w 2015 roku, dzięki zaangażowaniu Otwartej Strefy Kultury - Łazarz, Rady Osiedla św. Łazarz i Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP. Poznaniacy, chcący zrealizować wydarzenie kulturalne dla mieszkańców, otrzymują tam przestrzeń, wsparcie oraz podstawowe wyposażenie.

Osoby starające się o dofinansowanie na działania kulturalne, mogą skorzystać z przestrzeni Pireusa. Pomysły mogą być jednak realizowane w różnych miejscach - nie tylko w przestrzeni Łazarza, ale całego miasta, także online. Wnioskodawcą może być zarówno osoba fizyczna, jak i organizacja.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia dotyczące projektów z zakresu kultury i sztuki, np. wystaw, warsztatów, występów, działań performatywnych, interdyscyplinarnych, projektów edukacyjnych, transmisji z wystaw, koncertów itp. Inicjatywa może mieć formę jednorazowego wydarzenia lub cyklu. 

Hasło przewodnie akcji to "kultura dystansu". Zgłoszenia mogą dotyczyć działań kulturalnych, które odbywają się przy uwzględnieniu aktualnych obostrzeń, w tym obowiązujących zasad dystansu społecznego. 

W celu realizacji działań online można skorzystać ze wsparcia mobilnego studia w Pireusie. Zostało ono wyposażone w kamerę, mikrofon, odpowiednie oświetlenie i wsparcie techniczne, pozwalającego na realizację działań przez internet. 

Aby zgłosić projekt, wystarczy wypełnić formularz. Prace konkursowe można zgłaszać do 15 maja (do północy). Pełen regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej. Ewentualne pytania można kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numer telefonu: 607 609 269.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu "Wsparcie przez kulturę. Działania Inkubatora Kultury Pireus" finansowanego ze środków Miasta Poznania.

AJ