Jak dobrać narożniki do salonu?

Współczesny wystrój wnętrz to niejednokrotnie zadanie złożone. W pomieszczeniach łączy się ich funkcjonalność oraz przeznaczenie z jednoczesnym wykorzystaniem elementów estetycznych, które tworzą spójną całość. Harmonia jest istotnym składnikiem sztuki aranżacji mieszkania. Poszczególne elementy muszą ze sobą współgrać, zarówno pod względem koloru, jak również samej stylistyki. Podczas zakupu konkretnego mebla, należy uwzględnić jego umiejscowienie, jak też ogólny charakter pokoju, w którym ma się znaleźć.

Wybór narożnika do mieszkania

Ten tapicerowany mebel stanowi doskonałe uzupełnienie salonu. Pozwala również na stworzenie wygodnej i eleganckiej strefy wypoczynkowej. W jaki sposób wybierać narożniki rozkładane? Pierwszym kryterium jest bez wątpienia wielkość mebla. Jeśli chodzi o gabaryty, z jednej strony muszą być dopasowane do potrzeb domowników oraz ich ilości, z drugiej trzeba mieć na uwadze wielkość samego salonu, czy miejsca docelowego dla narożnika. Czy warto kupować narożniki w zestawie? Duża liczba sklepów meblarskich oferuje gotowe rozwiązanie w postaci zestawu, w którego skład wchodzą nie tylko sofa, ale też pufy, czy fotele. Jeśli metraż na to pozwala, tego typu siedziska będą stanowić doskonały element dekoracyjny, jak też sprawdzą się w swojej roli przy okazji większej liczby gości. Pufy można też wykorzystać w celu wygodnego ułożenia nóg po ciężkim dniu pracy. 

Jaki styl narożnika wybrać?

Współczesna architektura, jak również projekty wnętrz czerpią dużo inspiracji z wcześniejszych stylów. Widoczne są także nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie mieszkalne. Z uwagi na swój charakterystyczny kształt, narożniki różnią się przede wszystkim wielkością oraz kolorystyką, czasem również materiałem, z którego zostały wykonane. Do nowoczesnego wnętrza doskonale pasować będą narożniki w kolorystyce jasnej - zarówno białej i szarej, jak też czarnej. Są to uniwersalny kolory, które wpisują się w koncepcję minimalistycznego wystroju pomieszczeń. Do przestrzeni klasycznych można zastosować zarówno jasne i ciemne rozwiązania. Hitem ostatnich lat jest kolor butelkowej zieleni, który jest ikoniczny i nadaje salonowi eleganckiego, szykownego wyglądu. Eleganckie i wysokiej jakości narożniki, które sprostają nawet największym wymaganiom dostępne są w katalogu firmy FufuSofa. Różnorodność poszczególnych produktów ułatwia dopasowanie poszczególnego rozwiązania do potrzeb klientów, ale również konkretnej stylistyki mieszkania. Dodatkowo, zakup narożnika rozkładanego pozwala na stworzenie dodatkowego miejsca sypialnianego w razie potrzeby.