Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Sierż. sztab. Karolina Wietrzykowska oraz st. sierż. Nicola Wostal pełnią służbę na Komisariacie Policji Poznań-Wilda. Na co dzień policjantki pracują w Zespole Profilaktyki Społecznej, dlatego bliskie są im tematy związane z bezpieczeństwem osób starszych.

4 listopada br. w trakcie pełnienia służby w rejonie poznańskiego Dębca dowiedziały się, że mieszka tam starsze małżeństwo, które jest w trudnej sytuacji życiowej. Policjantki  natychmiast pospieszyły im z pomocą. Okazało się, że 90-latkowie, mieszkają sami na czwartym piętrze w bloku i są schorowani.  

Następnego dnia mundurowe poszły do pobliskiego lokalu gastronomicznego i kupiły seniorom ciepły posiłek, a potem zrobiły zakupy najpotrzebniejszych artykułów spożywczych, które przekazały samotnemu małżeństwu.
Starsza Pani nie kryła wzruszenia, tym drobnym gestem policjantek.

Funkcjonariuszki w rozmowie z seniorami ustaliły, że mają oni zapewnioną opiekę lekarza, a ich sytuacja została zgłoszona do odpowiednich instytucji. Mundurowe poinformowały również starsze małżeństwo, że mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu, które pomoże im w zakupach czy wsparciu telefonem serdeczności.

Marta Mróz