Golęcin – stadion przy ul. Warmińskiej z nową nawierzchnią i oświetleniem

FOT. POSiR Poznań
Na sportowym terenie Golęcina w Poznaniu trwa przemiana, która ma sprawić, że boisko będzie służyć przez cały rok. Prace obejmują wymianę nawierzchni i przygotowania pod instalację oświetlenia, a w planie są także poprawki toru żużlowego oraz rozbudowa infrastruktury technicznej. Mieszkańcy i kluby obserwują zmiany, które mają zwiększyć możliwości treningowe i organizacyjne obiektu.
- W Poznaniu prace na Golęcinie weszły w etap instalacji infrastruktury
- Na stadionie przy ul. Warmińskiej powstanie syntetyczna nawierzchnia i elementy dla drużyn
- Zakres rozszerzony – oświetlenie, trafostacja i prace przy torze żużlowym
W Poznaniu prace na Golęcinie weszły w etap instalacji infrastruktury
Prace na stadionie przy ul. Warmińskiej rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. W pierwszym etapie zdemontowano starą nawierzchnię boiska; obecnie wykonawca składa kolejne warstwy podbudowy, które przygotowują pole pod docelową nawierzchnię. Jak informuje spółka, na miejscu prowadzone są też prace poprawiające systemy odwodnienia.
“Do tej pory wykonawca zrealizował już większość podbudowy boiska”
— mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.
Po tym krótkim fragmencie wypowiedzi Płóciniczak dodał, że montowane są zbiorniki retencyjne na deszczówkę oraz że wkrótce na plac budowy trafią słupy oświetleniowe — inwestycja obejmuje więc przygotowanie fundamentów pod te słupy.
Na stadionie przy ul. Warmińskiej powstanie syntetyczna nawierzchnia i elementy dla drużyn
Główne elementy modernizacji zaplanowane na boisku to:
- ułożenie trawy syntetycznej, przystosowanej do całorocznego użytkowania;
- wyposażenie pola gry dla potrzeb piłki nożnej i futbolu amerykańskiego — w tym wiaty dla zawodników, bramki i flagi narożne;
- instalacja zbiorników retencyjnych i naprawa systemu odwodnienia;
- przygotowanie studni fundamentowych w kształcie walca pod słupy oświetleniowe.
Nowa nawierzchnia ma wytrzymać intensywne użytkowanie lepiej niż murawa naturalna, a zbiorniki pomogą w racjonalnym gospodarowaniu wodą do nawadniania toru i zieleni.
Zakres rozszerzony – oświetlenie, trafostacja i prace przy torze żużlowym
Rada Miasta Poznania zgodziła się rozszerzyć zakres robót poprzez aktywację tzw. prawa opcji w przetargu. W efekcie wykonawca zajmuje się również:
- budową oświetlenia obiektu wraz z rozbudową trafostacji;
- wzniesieniem wewnętrznego ogrodzenia na terenie kompleksu;
- przygotowaniami do korekty spadków na torze żużlowym i montażu nowych band, co ma pomóc w spełnieniu wymogów niezbędnych do otrzymania licencji klubowej.
Prace te łączą aspekty sportowe i techniczne — od bezpieczeństwa zawodników po zapewnienie właściwych warunków do organizacji zawodów.
Na miejscu inwestycję monitoruje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, która przekazała podstawowe informacje o postępie robót.
Golęcin od lat pełni rolę lokalnego centrum sportu — wcześniej miasto wymieniło tam nawierzchnię stadionu lekkoatletycznego i zbudowało obiekt rozgrzewkowy. Modernizacja boiska przy ul. Warmińskiej ma dopełnić tę sieć, oferując klubom i mieszkańcom nową jakość treningów i wydarzeń.
na podstawie: Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (POSiR Poznań). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Kultura i biegi w jednym odcinku. Powiatowa audycja znów podsuwa plany

Złota Żaba znów rozbłysła. W Poznaniu i Luboniu wyłoniono laureatów

Znęcał się nad partnerką - po zatrzymaniu ruszyła deportacja 39-latka

Mikrodotacje otwierają drzwi dla seniorów. W puli jest 150 tys. zł

Warsztaty, gra miejska i piekarskie pokazy. Rzemiosło wraca na pierwszy plan

Zostały ostatnie dni na zgłoszenia do Inicjatorów 2025 w Poznaniu

Łaty, patcher i równiarka na kilku ulicach Poznania

ChatGPT w firmie ma zacząć pracować. To szkolenie pokazuje jak

Kopiec Wolności znów otwarty. Wejścia będą wpuszczane po kolei

W Przeźmierowie teatr zamienił się w święto bez rywalizacji
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Olimpia Grudziądz – Warta Poznań 2:4. Poznaniacy wygrywają w Grudziądzu i umacniają się na drugim miejscu](/images/mecz/thumbnails/olimpia-grudziadz-warta-poznan-26042026-24.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Olimpia Grudziądz – Warta Poznań 2:4. Poznaniacy wygrywają w Grudziądzu i umacniają się na drugim miejscu
![[PIŁKA NOŻNA] Lech Poznań – Legia Warszawa 4:0 w PKO BP Ekstraklasie](/images/mecz/thumbnails/lech-poznan-legia-warszawa-26042026-40.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Lech Poznań – Legia Warszawa 4:0 w PKO BP Ekstraklasie
![[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna: WKS Śląsk Wrocław – ENEA WKS Grunwald Poznań 31:29. Lider z Wrocławia zatrzymał ambitnych gości z Poznania](/images/mecz/thumbnails/wks-slask-wroclaw-enea-wks-grunwald-poznan-26042026-3129.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna: WKS Śląsk Wrocław – ENEA WKS Grunwald Poznań 31:29. Lider z Wrocławia zatrzymał ambitnych gości z Poznania

