Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Dlaczego Poznań budzi coraz większe zainteresowanie?

Poznań to jedno z największych miast pod względem realizacji projektów inwestycyjnych w Polsce. Na atrakcyjność stolicy Wielkopolski wpływa m.in. bogaty rynek pracy, ciekawa oferta kulturalna i liczne uczelnie wyższe. Ponadto świetna lokalizacja i dogodna komunikacja przyciągają wielu turystów. Jak przedstawia się poznański rynek nieruchomości oraz samo miasto? Jakie mieszkania cieszą się największą popularnością? Więcej na ten temat przeczytasz w artykule poniżej. 

Poznań z bogatą ofertą

Poznań jest jednym z największych miast w Polsce zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby mieszkańców. Położony nad rzeką Wartą, stanowi ważny węzeł komunikacyjny pomiędzy Berlinem a Warszawą. Ponadto funkcjonuje tu osiem uczelni wyższych, z czego cztery stanowią Uniwersytety. Poznań może pochwalić się także dużą liczbą uczelni prywatnych oraz największą w Polsce liczbą studentów. Doskonale rozwija się tutaj gospodarka, a także przemysł. To również w tym miejscu organizowane są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Rynek nieruchomości w Poznaniu jest jednym z największych i najbardziej zróżnicowanych. Deweloperzy dokładają starań, aby realizowane projekty spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. 

Ranking inwestycji w Poznaniu

Według rankingu opracowanego przez portal RynekPierwotny.pl, w trzecim kwartale 2020 roku największe zainteresowanie wzbudziły inwestycje w dwóch dzielnicach - Nowym Mieście oraz Wildze. Szczególną uwagę przykuły projekty Murapol Nowe Miasto, Malta Point, a także Red Park etap IV. Pierwsze miejsce należy do osiedla Murapol Nowe Miasto. To nowoczesna inwestycja, z szerokim wachlarzem metraży - ten fakt zadowoli zarówno rodziny z dziećmi, młode małżeństwa, jak i singli. Ponadto łatwy dojazd do centrum oraz doskonałe skomunikowanie z pozostałymi dzielnicami sprawiają, że ta lokalizacja jest dziś niezwykle popularna wśród osób poszukujących nowego mieszkania w stolicy Wielkopolski. Dla mieszkańców posiadających własny transport, dedykowane są liczne miejsca parkingowe, w tym również znajdujące się w podziemnych halach garażowych. Na drugim miejscu uplasował się projekt inwestycyjny Malta Point. To miejsce dedykowane osobom aktywnym i ceniącym kontakt z naturą. Do jednych z ważniejszych atutów inwestycji należą przestronne balkony oraz duże okna, które zapewnią przyszłym nabywcom dobre oświetlenie pomieszczeń. Na trzeciej pozycji znalazło się osiedle Red Park etap IV. Przyszli mieszkańcy docenią nowoczesną oraz designerską architekturę, wysoką zabudowę, a to wszystko w otoczeniu licznych parków i zieleni. Przygotowany ranking inwestycji pokazuje, że nadal lokalizacja i komfort życia z nią związany stanowi ważne kryterium zakupu nieruchomości. Przyszli mieszkańcy doceniają przede wszystkim bliskość terenów zielonych, a także możliwość posiadania własnego ogródka, czy tarasu.

Sprawdź ranking inwestycji:

https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/poznan/ocena-q3-2020/