W Jarocinie odbył się finał rozgrywek 2018/19 reprezentacji wojewódzkich w piłce nożnej dziewcząt do lat 14. Zakończył się on wielkim triumfem reprezentacji Wielkopolski, w której aż osiem z osiemnastu powołanych do kadry regionu dziewczyn trenuje na co dzień w Szkole Futbolu Lejdis w Luboniu. W decydującym starciu drużyna prowadzona przez trener Annę Jankowską pokonała zespół z Małopolski.

Wielkopolanki od kilku już lat w tych kategoriach wiekowych (U13 oraz U14) utrzymują wysoką pozycję w kraju i regularnie, po eliminacjach regionalnych i turniejach półfinałowych, docierają do finału mistrzostw Polski. W sezonie 2016/17 roku zdobyły mistrzowski puchar po zaciętej walce w finale z reprezentacją Małopolskiego ZPN. Z kolei w finale kończącym sezon 2017/18 uległy w rzutach karnych ekipie ze Śląska.

W rozgrywkach 2018/19 młode Wielkopolanki ponownie zaserwowały kibicom potężną dawkę emocji, bo po finałowym meczu, zakończonym wynikiem 0:0, rzutami karnymi pokonały reprezentację Małopolski. Po rzetelnie przepracowanym sezonie oraz z gigantycznym wsparciem absolutnie genialnych kibiców – głównie rodzin piłkarek – inny wynik podobno nie wchodził w grę.

Mistrzynie Polski grały w składzie: Aleksandra Betka, Aleksandra Urbaniak, Oliwia Owczarczak, Zofia Budasz, Jagoda Cyraniak, Natalia Pawlak, Julia Rusinek, Magdalena Filipiak (Szkoła Futbolu Lejdis) Maja Kuleczka, Gabriela Przybył (Lech Poznań Football Academy), Julia Drożak, Kornelia Kaczmarek (KA 4 resPectKrobia), Amelia Golubska (KKPK Medyk Konin), Matylda Kościelak (Akademia Piłkarska Błękitni Owińska), Julia Tokar (UKS Akademia Piłkarska Nowe Skalmierzyce), Natalia Drożyńska (UKS Akademia Talentów Krotoszyn), Iga Gawrońska (Orły Komorniki), Barbara Wierzbińska (Huragan Pobiedziska). Sztab szkoleniowy: Anna Jankowska,Violetta Biegański, Łukasz Pawlak, Artur Bania, Mikołaj Morawski.

Autor: Monika Paluszkiewicz
Zdjęcia: Michał Kościelak