Rozpoczyna się XIII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę” propagującego zdrowy styl życia i promujący zbilansowane odżywianie w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną. Jego celem jest zwiększenie świadomości uczestników programu dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Program kierowany jest do uczniów klas V, VI, VII szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych.

Dla szkół, które zdeklarowały swój udział w programie w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu w dniach 21 i 22 lutego w godz. od 10 do11.30 i od 12 do 13.30, odbędą się szkolenia. Nauczyciele otrzymają materiały dydaktyczne, w skład których wchodzą: poradnik i scenariusze zajęć, broszura dla młodzieży, plakat oraz ulotka dla rodziców. Organizatorami programu „Trzymaj formę” są Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.