We Wrześni odbył się piętnasty turniej eliminacyjny dzieci, młodzieży oraz seniorów do Pucharu Polski i mistrzostw Polski oraz piąty turniej kata drużynowego. W zawodach wystartowali zawodnicy z kilku wielkopolskich klubów, w tym także z UKS KT „Orzeł” Lusowo.

Ekipę z powiatu poznańskiego reprezentowało piętnastu zawodników: Antoni Majorczyk, Jan Konieczny, Bartłomiej Czajkowski, Maksymilian Sikorski, Marceli Majorczyk, Kacper Dziadowicz, Antoni Frankowski, Filip Dziadowicz, Nicolas Grek, Julia Adamiak, Leon Frankowski, Oskar Szkudlarg, Jan Urbaniak, Igor Pawlak oraz Zuzanna Wrobińska. Karatecy z Lusowa w sumie zdobyli sześć medali.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: Antoni Frankowski (kata dzieci 8-9 lat, 6-5 kyu), Julia Adamiak (kata dzieci 10-11 lat, 5-4 kyu) i Nicolas Grek (kata chłopców junior młodszy, 7-4 kyu). Na drugim stopniu podium stanęli: Marceli Majorczyk (kata chłopców 8-9 lat, 7 kyu) oraz Leon Frankowski (kata chłopców 12-13 lat, 2-3 kyu). Trzecie miejsce zajął natomiast Kacper Dziadowicz (kata chłopców 8-9 lat, 7 kyu).

Autor: Łukasz Urbaniak