Uwaga! Upał (komunikat RSO) Uwaga! Upał (komunikat RSO)

W Poznaniu zakończenie roku z musztrą paradną i gośćmi ze służb

W Poznaniu zakończenie roku z musztrą paradną i gośćmi ze służb

FOT. PSP Poznań

Uroczysty apel w Zespole Szkół Mechanicznych w Poznaniu zakończył rok szkolny 2025/2026 pokazem musztry paradnej i występem promującym kampanię „Drugie Życie”. Na sali pojawili się przedstawiciele władz wojewódzkich, oświaty, wojska, Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie z najlepszymi wynikami odebrali dyplomy i nagrody, a pozostali wyróżnieni zostali w swoich klasach.

W zakończeniu roku uczestniczył zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Tomasz Wiśniewski. Uroczystość otworzyła dyrektor szkoły Małgorzata Nawojczyk-Bolewska, która podziękowała uczniom, nauczycielom i pracownikom za cały mijający rok szkolny oraz złożyła im życzenia bezpiecznych wakacji.

Wśród gości byli także I Wicewojewoda Wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc, Wicekurator Oświaty Izabela Liebert-Jędraszkowiak, Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania Przemysław Foligowski, a także przedstawiciele wojska, Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz partnerzy i pracodawcy współpracujący ze szkołą. Podczas apelu wyróżniono uczniów z najwyższymi wynikami w nauce. Pozostali, którzy osiągnęli sukcesy w różnych dziedzinach, odebrali nagrody od wychowawców w swoich klasach.

Uroczystość uzupełnił pokaz musztry paradnej i występ wokalny związany z kampanią „Drugie Życie”. To nie był zwykły szkolny apel - w Poznaniu mocno zaznaczyło się połączenie nauki, munduru i bezpieczeństwa, a taki finał roku szkolnego od razu ustawia wakacje w odpowiedniej perspektywie.

na podstawie: Straż Pożarna w Poznaniu.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (PSP Poznań). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.