Poznań szykuje weekend z tłumami i zmianami w centrum

FOT. Straż Miejska Poznań
Od piątku do niedzieli Poznań ma przyciągnąć dziesiątki tysięcy mieszkańców i turystów. Straż Miejska Miasta Poznania już teraz apeluje o ostrożność, wzajemny szacunek i uważne śledzenie zmian w organizacji ruchu. W mieście nakładają się cztery duże wydarzenia, a to oznacza spore utrudnienia dla pieszych, kierowców i pasażerów komunikacji.
Straż Miejska Miasta Poznania wskazuje, że najwięcej dzieje się w ścisłym centrum. W sobotę 20 czerwca z al. Niepodległości, na wysokości Zamku Cesarskiego, ruszy XXII Marsz Równości w Poznaniu. Start zaplanowano na godzinę 14.00, a kolorowy przemarsz przejdzie ulicami centrum.
Równolegle na Międzynarodowych Targach Poznańskich i w miejskich strefach “Pyrkon na Mieście” odbędzie się Pyrkon 2026. Wydarzenie przyciągnie miłośników popkultury i fantasy, a obecność barwnych korowodów cosplayerów przełoży się na bardzo duży ruch pieszy w rejonie Dworca Głównego i MTP.
W niedzielę 21 czerwca startuje Malta Festival 2026. Inaugurację uzupełni darmowy koncert plenerowy “Za Miłość” pod kierownictwem Natalii Kukulskiej, z udziałem m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Ralpha Kaminskiego i Anny Marii Jopek. Tego samego weekendu nad Wartą mają odbywać się obchody Nocy Świętojańskiej - z terenami nadwarciańskimi, lokalnymi targami i Paradą Sobótkową.
Z powodu kumulacji imprez MPK Poznań wprowadza istotne zmiany w kursowaniu transportu publicznego i organizacji ruchu, a szczegóły mają zostać podane przez ZTM i MPK. Strażnicy proszą też o porządek, wzajemny szacunek i korzystanie z komunikacji zbiorowej.
“apelujemy o ostrożność, wzajemny szacunek oraz zwrócenie szczególnej uwagi na zmiany w organizacji ruchu”
To będzie jeden z najbardziej obciążonych weekendów w centrum Poznania - kilka dużych imprez w tym samym czasie oznacza tłok, utrudnienia i realne opóźnienia w przejazdach. Osoby, które ruszą bez sprawdzenia organizacji ruchu, mogą stracić dużo czasu jeszcze zanim dotrą na miejsce.
na podstawie: Straż Miejska Poznań.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Straż Miejska Poznań). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Maciej Zakrzewski zagra w Poznańskiej Farze. Wstęp jest wolny

Impro bez spiny w Poznaniu. Darmowe spotkanie pokaże, jak działa kurs

Na czym wyrosły naramowickie bloki? Historia PGO wraca między ludzi.

ROBOTAROBOTA zagra w Poznaniu. Surowe brzmienie w cyklu Estrada w Centrum

Dwa koncerty nad Rusałką. Melancholy Hill i Metro zagrają w Poznaniu

Naramowice z nową ulicą. Bratumiły ma jezdnię, chodniki i ruch jednokierunkowy

Pierwszy mural w gminie Rokietnica. Kiekrz pokazuje swoje legendy

Michał Wiraszko o Poznaniu, Muchach i kulturze, która trzyma nas razem

Włamali się po rodzinne pamiątki i chcieli wrócić. Policja zatrzymała dwóch

Members Only Festival V w Poznaniu pokaże, jak internetowy rap wchodzi na duże sceny

Poznań czeka fala upałów. Gdzie szukać ochłody?

Największy obraz Jana Matejki ma 140 lat. Wyjątkowe dzieło można zobaczyć w Rogalinie

Głębokie wykopy i objazdy na Strzeszynie. Powstaje nowa kanalizacja

Kolarze z powiatu poznańskiego zdominowali mistrzostwa Polski
Przydatne dane teleadresowe
- Nadzór Wodny w Poznaniu - kontakt, godziny i zgłaszanie awarii
- I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów w Poznaniu - kontakt i właściwość miejscowa
- Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu - kontakt, msze, sakramenty
- Urząd Skarbowy Poznań-Winogrady - kontakt, godziny, zasięg, e-usługi
- Szkolne Schronisko Młodzieżowe nr 1 w Poznaniu - kontakt, ceny, rezerwacja
- Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów - kontakt, oddziały, poradnie i badania
