ZTM wzmacnia tramwaje i autobusy na mecz Lecha z Legią

W niedzielne popołudnie okolice Bułgarskiej znów wejdą w meczowy rytm. Na Enea Stadionie pojawi się tłum kibiców, a Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu zapowiada dodatkowe kursy i większe autobusy, żeby rozładować największy ruch. To ważna wiadomość także dla tych, którzy nie jadą na stadion – komunikacja ma zostać tak poprowadzona, by nie sparaliżować dojazdów całemu rejonowi. W grę wchodzi też wygodny bonus dla kibiców: przejazd na bilecie lub karnecie meczowym.
- Przed pierwszym gwizdkiem ruch pójdzie w stronę stadionu
- Po końcowym gwizdku miasto ma wrócić do siebie sprawniej
Przed pierwszym gwizdkiem ruch pójdzie w stronę stadionu
W niedzielę 26 kwietnia o godzinie 17:30 na Enea Stadionie zostanie rozegrany mecz Lech Poznań – Legia Warszawa . ZTM zapowiada, że przed rozpoczęciem spotkania na ulice wyjadą autobusy o większej pojemności na liniach 145, 163, 191 i 193. Dodatkowo tramwaje linii 1, 6, 13 i 15 mają kursować częściej.
To rozwiązanie ma znaczenie nie tylko dla samych kibiców. W dniu dużego meczu okolice stadionu szybko się zapełniają, a każda dodatkowa brygada transportu pomaga uniknąć nerwowego ścisku na przystankach i w pojazdach. ZTM stawia więc na prosty mechanizm – więcej miejsc tam, gdzie ruch będzie największy.
Po końcowym gwizdku miasto ma wrócić do siebie sprawniej
Druga fala pasażerów pojawi się zaraz po ostatnim gwizdku. Wtedy na liniach 163, 191 i 193 znów mają pojawić się dodatkowe kursy oraz większe autobusy, a tramwaje linii 1, 6, 13 i 15 dostaną wsparcie w postaci kolejnych przejazdów. To właśnie powrót bywa najtrudniejszy, gdy stadion opróżnia się niemal jednym ruchem.
Dla kibiców przygotowano jeszcze jedno ułatwienie. Na podstawie biletu albo karnetu meczowego można korzystać z komunikacji ZTM we wszystkich strefach, bez kupowania osobnego biletu. Uprawnienie obowiązuje maksymalnie 3 godziny przed meczem i 2 godziny po nim. ZTM przypomina też, by wyjść z domu wcześniej – to najprostszy sposób, by ominąć największy tłok i spokojniej dotrzeć na stadion.
na podstawie: ZTM Poznań.
Ostatnie Artykuły

Ewa Bem w Blue Note - wieczór, który został w pamięci na długo

Duetomania w Poznaniu - klasyka zagra tu w najbardziej intymnym wydaniu

Poznań patrzy na własną historię wystaw. Ta ekspozycja odsłania kulisy rozmachu

Strażacy z Wielkopolski wrócili z Hanoweru z medalami i rekordem toru

Psy służbowe i symulacja wypadku. W Poznaniu szykują duże warsztaty bezpieczeństwa

Przy Rusałce rusza wielki turniej. Stawka jest wyjątkowo mocna

Dawid Podsiadło wraca do Poznania i znów bierze stadion w pełny obrót

Malta Strong w Puszczykowie. W tej rywalizacji wszyscy wychodzą zwycięsko

Pierwsza firma bez chaosu. Szkolenie w Poznaniu o JDG, ZUS i podatkach

Letnia pływalnia Kasprowicza wraca do gry. W Poznaniu zaczyna się sezon

W skrzynieckim dworze ustalano przyszłość prywatnych lasów powiatu poznańskiego

Poznań dopłaca do zielonych inwestycji. Ruszył nabór w programie retencji

Dziczyzna i borówka przed kamerą. Wielkopolskie smaki dostały nową oprawę

Antonio Tejerina z Kostrzyna potwierdził klasę. Tytuł był jego
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Jana Vianneya w Poznaniu - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Państwowa Straż Rybacka w Poznaniu - kontakt, godziny, uprawnienia
- Związek Miast Polskich w Poznaniu - kontakt, biuro, członkostwo
- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu - kontakt, nadleśnictwa, drewno opałowe, zezwolenia
- Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny: kontakt, centra badawcze, oferta
- Placówka Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy - kontakt i siedziba
