
W Poznaniu szykują się spore zmiany na jednym z ważniejszych skrzyżowań! Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia i nowe zasady ruchu, które zaczną obowiązywać już od 30 maja. Jak długo potrwają prace i jakie będą ich konsekwencje? Sprawdź, co czeka mieszkańców i użytkowników ulic Dmowskiego oraz Górki!
- Nowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Dmowskiego i Górki w Poznaniu
- Prace drogowe potrwają około dwóch tygodni i wpłyną na pieszych oraz rowerzystów
Nowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Dmowskiego i Górki w Poznaniu
Już w piątek 30 maja rozpocznie się czasowa zmiana w organizacji ruchu przy skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i Górki. Powodem są prace modernizacyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu poruszania się po tym obszarze. Kierowcy muszą liczyć się z zakazem skrętu z ul. Dmowskiego w ul. Górki, a przejazd przez to miejsce będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów budowy.
Mieszkańcy korzystający z posesji przy ul. Górki będą mogli dojechać tam jedynie od strony ul. Głogowskiej. Aby ułatwić manewry pojazdom, na ul. Górki zostanie wprowadzony zakaz postoju, co pozwoli na swobodne zawracanie i uniknięcie dodatkowych korków.
Prace drogowe potrwają około dwóch tygodni i wpłyną na pieszych oraz rowerzystów
Modernizacja obejmie nie tylko jezdnię, ale również przylegające fragmenty drogi rowerowej oraz chodnika przy ul. Dmowskiego. W trakcie robót przejście dla pieszych przez ul. Górki zostanie przesunięte dalej od skrzyżowania, co może wymagać od spacerowiczów chwilowego dostosowania się do nowego układu.
Prace związane z podbudową oraz wymianą nawierzchni potrwają około dwóch tygodni, dlatego warto zaplanować swoje trasy z wyprzedzeniem i zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie. Mimo niedogodności, inwestycja ma przynieść długofalowe korzyści dla wszystkich użytkowników tego ważnego punktu komunikacyjnego.
"Przepraszamy za niedogodności i prosimy o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie."
Źródło: ZDM Poznań