Poznań upamiętni Powstanie Wielkopolskie nowym posterunkiem!
W Poznaniu zbliża się wyjątkowe wydarzenie, które uczci 106. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w serii atrakcji, które odbędą się na historycznej ulicy Święty Marcin, miejscu związanym z tym ważnym zrywem narodowym.

Ulica Święty Marcin jako symbol walki o niepodległość

27 grudnia to data, która na zawsze zapisała się w historii Wielkopolski. To właśnie wtedy w 1918 roku mieszkańcy regionu podjęli walkę o przyłączenie do odradzającej się Polski. Ulica Święty Marcin, gdzie mieściła się siedziba Dowództwa Głównego Powstania, stanie się miejscem, w którym oddamy hołd bohaterom tamtych dni. Wydarzenia zaplanowane na ten dzień będą miały miejsce pod Hotelem Royal, przy ul. Św. Marcin 71.

Harcerska Gra Powstańcza i inne atrakcje

W programie obchodów nie zabraknie różnorodnych atrakcji, które przyciągną zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców. W piątek, 27 grudnia, odbędą się liczne wydarzenia, a w sobotę, 28 grudnia, zaplanowano Harcerską Grę Powstańczą, która potrwa od godziny 11:00 do 14:00. Start gry zorganizowany będzie przy siedzibie Towarzystwa Wspierania Polskiego, mieszczącej się na ul. Św. Marcin 69.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a ich organizacja została sfinansowana z budżetu Miasta Poznania. Warto jednak pamiętać, że liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego zaleca się przybycie z wyprzedzeniem.

Wspólne świętowanie i oddanie hołdu powstańcom

Władze miasta zachęcają mieszkańców do wywieszenia flag oraz aktywnego uczestnictwa w obchodach. To doskonała okazja, aby wspólnie uczcić pamięć tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość. Grupa Rekonstrukcji Historycznych z pewnością przyciągnie uwagę, a ich obecność doda wydarzeniu historycznego charakteru.

Jak można wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu? Wystarczy przyjść na ulicę Święty Marcin i wziąć udział w atrakcjach, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników. To nie tylko okazja do zabawy, ale także do refleksji nad historią i znaczeniem Powstania Wielkopolskiego dla współczesnej Polski.


Wg inf z: UM Poznań