Uczniowie z SP 46 zwiedzili urząd miasta i spotkali się z wiceprezydentem Poznania
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 46 mieli niecodzienną okazję zwiedzić zabytkowy budynek urzędu miasta oraz spotkać się z Mariuszem Wiśniewskim, zastępcą prezydenta Poznania. Wizyta była nagrodą za zwycięstwo w konkursie "Dowody-Gotowi-Start!".
  1. Uczniowie zwiedzili urząd miasta.
  2. Spotkanie z zastępcą prezydenta Poznania.
  3. Odbiór nagród i dyplomów.
  4. Zwiedzanie zabytkowych sal i fresków.

Podczas wizyty, młodzi mieszkańcy mieli okazję zobaczyć reprezentacyjne sale dawnego kolegium jezuickiego, które obecnie pełni funkcję urzędu miasta. Z dużym zainteresowaniem podziwiali także niedawno odrestaurowane freski na parterze budynku. Przewodniczka opowiedziała im o ciekawostkach związanych z ważnymi postaciami, które miały związek z tym miejscem.

Spotkanie z Mariuszem Wiśniewskim, zastępcą prezydenta Poznania, było jednym z głównych punktów programu. Zastępca prezydenta wręczył uczniom dyplomy i nagrody, gratulując im oraz ich szkole zwycięstwa w konkursie. Jak podkreślił, płacenie podatków w miejscu zamieszkania jest niezwykle istotne, ponieważ to dzięki nim miasto może realizować ważne inwestycje, takie jak budowa nowych chodników, remonty szkół czy tworzenie nowych parków.

- Gratuluję Wam i Waszej szkole zwycięstwa w konkursie - mówił Mariusz Wiśniewski. - Płacenie podatków w miejscu, w którym się mieszka, jest bardzo ważne. To właśnie dzięki nim Miasto może budować nowe chodniki i ulice, remontować szkoły czy tworzyć nowe parki.

Konkurs "Dowody - Gotowi - Start!" był częścią kampanii promującej rozliczanie podatków w Poznaniu. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły podstawowe w mieście. Zasady były proste: rodzice lub opiekunowie dzieci, którzy rozliczają podatki w Poznaniu, mogli w kwietniu odbierać "OK Dowody" - kupony konkursowe. Szkoły, które zebrały najwięcej kuponów, wygrywały różne nagrody, w tym wycieczkę do poznańskiego Aquaparku oraz zwiedzanie urzędu miasta.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty. Była to dla nich nie tylko okazja do poznania historii i architektury zabytkowego budynku, ale także do lepszego zrozumienia, jak funkcjonuje urząd miasta i jakie są jego zadania. Takie inicjatywy pokazują, jak ważne jest angażowanie młodych ludzi w życie społeczności lokalnej i edukowanie ich na temat roli, jaką pełni administracja samorządowa.


Źródło: Urząd Miasta w Poznaniu