Najlepsi policjanci ruchu drogowego wyróżnieni w Poznaniu
W Poznaniu zakończyła się 34. edycja prestiżowego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, podczas której najlepsi funkcjonariusze z całej Polski rywalizowali o tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego. Konkurs, mający na celu promowanie zawodu policjanta, zgromadził uczestników wykazujących się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktycznymi umiejętnościami.
  1. 34. edycja konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” zakończona.
  2. Uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą i umiejętnościami.
  3. Indywidualnie zwyciężył sierż. szt. Konrad Hornich z KWP w Łodzi.
  4. KWP w Łodzi triumfowała w klasyfikacji drużynowej.

Finał konkursu odbył się w Poznaniu, poprzedzony eliminacjami na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej został sierż. szt. Konrad Hornich, reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. Drugie miejsce zajął mł. asp. Tomasz Abram z KWP w Rzeszowie, a trzecie st. asp. Artur Jaguszewski z Komendy Stołecznej Policji.

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna z KWP w Łodzi, wyprzedzając KWP w Rzeszowie oraz reprezentację KWP w Poznaniu. Poznańska drużyna wystąpiła w składzie podkom. Mikołaj Przybylski i sierż. szt. Aleks Ziętek.

Maciej Święcichowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, podkreślił, że konkurs jest doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta ruchu drogowego. „To zarazem też doskonała okazja do promowania zarówno samego zawodu policjanta, jak również zawodu policjanta ruchu drogowego” – zaznaczył Święcichowski.

Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami, które sprawdzały ich wszechstronność. Policjanci kierowali ruchem na dużym skrzyżowaniu w Poznaniu, brali udział w konkursie jazdy technicznej samochodem na Torze Poznań oraz musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo, ich wiedza teoretyczna była sprawdzana podczas rozwiązywania testów.

Konkurs „Policjant Ruchu Drogowego” to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim promocja bezpieczeństwa na drogach. Dzięki takim inicjatywom możemy być pewni, że na naszych drogach pracują najlepsi z najlepszych, gotowi do działania w każdej sytuacji.


Powiat Poznań