Unia Swarzędz triumfuje na zakończenie sezonu 3:0
Piłkarze Unii Swarzędz zakończyli III-ligowy sezon w wielkim stylu, wygrywając 3:0 z rezerwami Pogoni Szczecin. To zwycięstwo zapewniło im trzecie miejsce w tabeli i pozwoliło z optymizmem patrzeć na przyszły sezon.
  1. Unia Swarzędz wygrywa 3:0 z Pogonią II Szczecin.
  2. Zespół kończy sezon na trzecim miejscu z 63 punktami.
  3. Młody bramkarz Krzysztof Burzak pokazuje swoje umiejętności.
  4. Kotwica Kórnik awansuje do III ligi po wygranej z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

W ostatnim meczu sezonu III ligi piłkarze Unii Swarzędz pewnie pokonali Pogoń II Szczecin 3:0. Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Bekasa zakończył rozgrywki na trzecim miejscu, zdobywając 63 punkty. W sobotnim spotkaniu Unia zdominowała rywali od pierwszych minut, co potwierdzają słowa trenera: „Mieliśmy większe posiadanie piłki, więcej okazji z gry, a piłkarze Pogoni rzadko opuszczali swoją część boiska” – relacjonuje strona klubu.

Warto również wspomnieć o młodym, rezerwowym bramkarzu Krzysztofie Burzaku, który w drugiej połowie meczu miał kilka pewnych interwencji, co pokazuje, że klub ma solidne zaplecze na przyszłość. Unia Swarzędz zakończyła sezon z bilansem bramkowym 66:46 i zdobyła także Wielkopolski Puchar Polski, co czyni ten sezon wyjątkowo udanym.

Na drugim miejscu w tabeli uplasowała się Elana Toruń, a awans do II ligi wywalczył Świt Skolwin. Kibice Unii Swarzędz docenili wysiłek swoich piłkarzy, dziękując im po meczu za cały sezon w doskonałych nastrojach.

W IV lidze wielkopolskiej do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki, ale już teraz wiadomo, że awans do III ligi zapewnili sobie piłkarze Kotwicy Kórnik. W miniony weekend lider pokonał Tarnovię Tarnowo Podgórne 3:1 w derbach powiatu poznańskiego. W tej serii spotkań doszło również do niespodzianki, gdy Huragan Pobiedziska przegrał u siebie aż 1:6 z Lipnem Stęszew.

Unia Swarzędz – Pogoń II Szczecin 3:0 (1:0)

Bramki: Kacper Borowiak (45), Filip Soboń (60), Jan Paczyński (70).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Kotwica Kórnik 1:3 (1:2)

Bramki: Jakub Czapliński (30) – Patryk Uliński (6), Patryk Uliński (15), Filip Wełniak (77).

Huragan Pobiedziska – Lipno Stęszew 1:6 (1:4)

Bramki: Jakub Różewicz (14) – Dawid Kaczmarek (6, 21, 27), Adam Borkowski (34, 74), Bartosz Dylewski (71).

Opierając się na: Powiat Poznań