Konkurs na neony rozświetli miasto - zgłoszenia do 20 czerwca

Miasto ponownie wypełni się kolorami neonów! W ramach konkursu "Neonowy Poznań" mieszkańcy mają szansę zgłaszać swoje projekty świetlnych znaków. Najlepsze z nich zostaną zrealizowane i zawisną na budynkach, przypominając dawne czasy, gdy neony rozświetlały ulice.

  1. Konkurs "Neonowy Poznań" trwa do 20 czerwca.
  2. Projekty mogą zgłaszać właściciele nieruchomości z całego miasta.
  3. Zwycięskie neony zostaną wybrane przez kapitułę konkursową.
  4. Łączna pula nagród wynosi 100 tys. zł.

W latach 70. neony były nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu. Dziś, dzięki konkursowi "Neonowy Poznań", mamy szansę na powrót tej barwnej tradycji. Jak informuje Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta, konkurs ma na celu nie tylko przywrócenie dawnych klimatów, ale także wzbogacenie przestrzeni miejskiej o nowe, kreatywne projekty.

- Poznań w latach 70. rozświetlały liczne neony. Teraz chcemy wrócić do tej tradycji - mówi Solarski. - Konkurs jest rozszerzeniem podobnej inicjatywy, która odbyła się w zeszłym roku. Wtedy zapraszaliśmy do niej podmioty z centrum, teraz zachęcamy do udziału zainteresowanych z terenu całego miasta.

Do konkursu mogą zgłaszać się osoby indywidualne, firmy oraz wspólnoty mieszkaniowe, które są właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości położonych w mieście. Zgłoszenia wraz z projektem neonu oraz zgodą właściciela nieruchomości należy dostarczyć do urzędu miasta do 20 czerwca. Formularz konkursowy musi być złożony w wersji papierowej w Biurze Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, a projekt neonu dodatkowo w wersji elektronicznej.

O wyborze zwycięskich projektów zdecyduje kapituła konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele urzędu miasta oraz Uniwersytetu Artystycznego. Oceniane będą m.in. innowacyjność i pomysłowość neonu, jego walory artystyczne i wizualne oraz realność kosztów wykonania. Projekty muszą być nie tylko oryginalne i kreatywne, ale także dopasowane do miejsca, gdzie mają zostać umieszczone, bądź nawiązywać do wartościowych rozwiązań historycznych.

Łączna pula nagród wynosi 100 tys. zł, a koszt wykonania pojedynczego neonu nie powinien przekroczyć 15 tys. zł. Ogłoszenie laureatów konkursu nastąpi na początku przyszłego roku.

Jeśli macie pytania dotyczące konkursu, możecie kontaktować się z organizatorami telefonicznie pod numerem 61 878 50 10 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. To doskonała okazja, by przyczynić się do ożywienia miejskiej przestrzeni i na nowo rozświetlić miasto!


Na podst. Urząd Miasta w Poznaniu