Srebrny medal dla juniorek Swarka Swarzędz w mistrzostwach Polski
Hokeistki UKS SP5 Swarka Swarzędz zdobyły srebrny medal mistrzostw Polski juniorek. To historyczne osiągnięcie dla drużyny, która po raz pierwszy zdobyła srebro na krajowym czempionacie. Finałowy turniej rozegrano w Poznaniu.
  1. Swarka Swarzędz zdobyła srebrny medal.
  2. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Julię Rymer.
  3. Maria Drozda została najskuteczniejszą hokeistką mistrzostw.
  4. Brązowy medal zdobył LOMS Poznań.

W półfinale hokeistki Swarka Swarzędz pokonały LOMS Poznań 1:0, co zapewniło im awans do finału. W drugim półfinale AZS Politechnika Poznańska rozgromiła Kolejarza Gliwice 10:0.

W finale, który odbył się w Poznaniu, zespół z Wielkopolski zmierzył się z AZS Politechniką Poznańską. Mimo zaciętej walki, Swarka Swarzędz musiała uznać wyższość rywalek, przegrywając 1:3. "Drugie miejsce też cieszy, ponieważ po raz pierwszy w naszej historii zdobywamy srebrne medale w mistrzostwach Polski juniorek" – powiedzieli przedstawiciele klubu.

Turniej przyniósł również indywidualne wyróżnienia dla zawodniczek Swarka. Julię Rymer uznano za najlepszą zawodniczkę finału, a Maria Drozda, która zdobyła imponujące 23 bramki, została najskuteczniejszą hokeistką mistrzostw. To kolejny dowód na doskonałą formę drużyny i jej zawodniczek.

Brązowy medal przypadł drużynie LOMS Poznań, która w meczu o trzecie miejsce pokonała Kolejarza Gliwice 1:0. To wydarzenie z pewnością pozostanie w pamięci kibiców i zawodniczek na długo.