Poznańskie Juwenalia 2024: Święto studentów pełne atrakcji już w maju
Wielkie święto studentów powraca! Poznańskie Juwenalia 2024 to trzy dni pełne muzyki, integracji i wartościowych dyskusji. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by razem świętować i bawić się w sercu miasta.
  1. Koncerty gwiazd i wschodzących artystów.
  2. Kosmiczny Pochód Juwenaliowy przez miasto.
  3. Forum Juwenaliowe o zdrowiu psychicznym.
  4. Strefa animacji z nowymi atrakcjami.

Juwenalia to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu akademickim. W tym roku od 23 do 25 maja studenci będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym festiwalu, który zaoferuje nie tylko muzyczne doznania, ale również przestrzeń do wartościowych rozmów i integracji. "Złączeni, nie spięci" – to motto, które przyświeca tegorocznej edycji, podkreśla Agnieszka Markocka, rzeczniczka prasowa Juwenaliów.

Studencki pochód przez miasto

Juwenalia rozpoczną się od Kosmicznego Pochodu Juwenaliowego, który przemierzy ulice miasta pierwszego dnia festiwalu, startując z placu Adama Mickiewicza o godzinie 17.00. Studenci przejdą głównymi ulicami, aby na koniec dotrzeć do parku im. Jana Pawła II, gdzie odbędą się koncerty i inne atrakcje.

Każdego dnia na scenie pojawią się różni artyści, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W czwartek wystąpią PRO8L3M, Donguralesko, Brat Pete i DJ Soina. Piątkowy wieczór należeć będzie do Kacperczyka, Kaz Bałagane, Muted Message i Natura2000. Sobota to dzień Kultu, Zdechłego Osy i USO 9001. Mała Scena również będzie tętnić życiem, prezentując różnorodne talenty muzyczne.

Forum Juwenaliowe – rozmowy o zdrowiu psychicznym

Merytoryczna część wydarzenia, czyli Forum Juwenaliowe, skupi się na temacie "Studencki rollercoaster emocji – radzenie sobie ze stresem, lękiem i depresją, czyli otwarcie o zdrowiu psychicznym." Panel dyskusyjny odbędzie się na Małej Scenie, gdzie eksperci i przedstawiciele studentów będą dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Wśród prelegentów znajdą się dr Agnieszka Mościcka-Teske, psycholożka i terapeutka, oraz prof. UAM dr hab. Monika Frąckowiak-Sochańska, socjolożka i psycholożka z Wydziału Socjologii UAM. Forum Juwenaliowe to doskonała okazja, by porozmawiać o problemach, które często są pomijane w codziennych rozmowach.

Strefa animacji – zabawa i integracja

Nie zabraknie także strefy animacji, gdzie uczestnicy będą mogli wziąć udział w różnorodnych zabawach, takich jak karaoke, PubQuiz czy przeciąganie liny. Nowością w tym roku będzie małe miasteczko gier, gdzie będzie można łowić jabłka czy rzucać przedmiotami do celu. Wolontariusze będą również prowadzić animacje poza strefą, ucząc układów tanecznych do kultowych piosenek.

Juwenalia to nie tylko muzyka i zabawa, ale także miejsce na wartościowe dyskusje i integrację. Organizatorzy zadbali o to, by każdy znalazł coś dla siebie, a teren imprezy był przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bramy będą otwarte każdego dnia od godziny 18.30, a bilety można nabyć online.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by razem świętować i bawić się na Poznańskich Juwenaliach 2024!


Według informacji z: Urząd Miasta Poznania