Zmiany w ruchu na ul. Mieszka I: Nowa droga rowerowa i ograniczenie prędkości
W związku z rozpoczęciem budowy nowej drogi rowerowej i chodnika, mieszkańcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu na ul. Mieszka I. Ograniczenie prędkości i wygrodzenia to tylko niektóre z wprowadzonych środków bezpieczeństwa.
  1. Zmiana organizacji ruchu od 24 maja.
  2. Ograniczenie prędkości do 30 km/h.
  3. Budowa chodnika i drogi rowerowej.
  4. Oświetlenie i kanał technologiczny w ramach inwestycji.

W piątek, 24 maja, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Księcia Mieszka I. Związane jest to z rozpoczęciem budowy nowej drogi rowerowej oraz chodnika wzdłuż torów Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST) na Winogradach. Prace obejmują odcinek między przystankiem PST Słowiańska a parkiem im. Adama Wodziczki, na zachodniej stronie ulicy.

W ramach inwestycji wykonawca zajmie się także montażem oświetlenia oraz budową kanału technologicznego. Nowa droga rowerowa, zgodnie z Programem Rowerowym Miasta, będzie częścią trasy głównej łączącej Piątkowo, centrum oraz Grunwald. Nowy odcinek ułatwi mieszkańcom dojazd do popularnych terenów zielonych, takich jak Sołacz, Golęcin czy Rusałka.

Ze względów bezpieczeństwa, na odcinku ul. Mieszka I pomiędzy ul. Słowiańską a przystankiem autobusowym Urbanowska, prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Co istotne, liczba pasów ruchu dostępnych dla kierowców na tym odcinku pozostanie bez zmian. Cały plac budowy został już wygrodzony, a dalsze prace ruszą po wprowadzeniu nowych zasad ruchu.

Pobocze pomiędzy ul. Mieszka I a trasą PST będzie całkowicie niedostępne, co oznacza, że nie będzie możliwości przejścia nieformalnymi ścieżkami. W zamian za to, powstanie wygodny chodnik, który znacząco poprawi komfort pieszych na tym odcinku. Kolejne zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane w miarę postępu prac, o czym mieszkańcy będą na bieżąco informowani.

Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na oznakowanie. Bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem, dlatego apelujemy o przestrzeganie nowych zasad i dostosowanie się do tymczasowych zmian.


Wg inf z: ZDM Poznań