Teatr Muzyczny w Poznaniu prezentuje: „Apetyt na czereśnie” w gminach powiatu
Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na wyjątkowe przedstawienie "Apetyt na czereśnie", które po premierze miejskiej wyruszy w podróż po gminach powiatu poznańskiego. To niezwykła okazja, by na własne oczy zobaczyć dzieło oparte na twórczości Agnieszki Osieckiej, które łączy w sobie elementy miłości, zazdrości, i codzienności, ukazując je przez pryzmat złożonych relacji damsko-męskich.
  1. Spektakl "Apetyt na czereśnie" czerpie z bogatej twórczości Agnieszki Osieckiej.
  2. W głównych rolach wystąpią Katarzyna Tapek i Radosław Elis.
  3. Przedstawienie odwiedzi gminy powiatu poznańskiego w dniach 7-13 kwietnia.
  4. Nowa siedziba Teatru Muzycznego w Poznaniu wkrótce zostanie otwarta.

W naszym mieście kultura teatralna wkracza na nowy poziom, dzięki ambitnemu projektowi Teatru Muzycznego. "Apetyt na czereśnie" to spektakl, który zaprasza widzów do refleksji nad uniwersalnymi tematami miłości, zazdrości, zdrady, a także codziennych, zwykłych sprawach. Zainspirowany twórczością Agnieszki Osieckiej, przedstawienie przemawia do widzów niezwykle kobiecym spojrzeniem na świat i złożonymi relacjami międzyludzkimi.

„Ta premiera ma dla nas wymiar metropolitalny. Zaraz po tym jak zagramy spektakl na naszej scenie, pokażemy go w miejscowościach powiatu poznańskiego. Można powiedzieć, że w świadomy sposób budujemy publiczność dla nowego teatru, którego nowa siedziba wkrótce powstanie” – podkreślił Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. "Apetyt na czereśnie" to zatem nie tylko artystyczne wydarzenie, ale również część większego planu kulturalnego naszego regionu.

Grzegorz Chrapkiewicz, reżyser spektaklu, wyraził swoje entuzjazm związany z pracą nad tak wyjątkowym projektem. "Kiedy dowiedziałem się z kim będę pracował od razu przystałem na tę propozycję" – dodał, przypominając, że jest to jego czwarty tytuł zrealizowany w ramach współpracy z Teatrem Muzycznym w Poznaniu.

"To jest przede wszystkim historia o miłości. Nasi bohaterowie w momencie, w którym się spotykają, po raz pierwszy rozmawiają ze sobą tak naprawdę szczerze" – mówi Radosław Elis, wcielający się w rolę Mężczyzny. Katarzyna Tapek, grająca postać Kobiety, dodaje: „Autorka tej sztuki jest mi bardzo bliska. Ogromna wartością tego tekstu jest to, że każdy, kto jest w związku, znajdzie jakiś element, który dotyczy jego relacji z drugim człowiekiem”.

Warto zaznaczyć, że muzyka do spektaklu to dzieło Macieja Małeckiego, wykonane na scenie przez pianistów Jakuba Kraszewskiego oraz Radosława Mateję. "To cykl błyskotliwie napisanych miniatur muzycznych. Każdy z utworów przenosi nas w inny krajobraz dźwiękowy" – komentuje Jakub Kraszewski.

Spektakl "Apetyt na czereśnie" to nie tylko wydarzenie kulturalne, ale również okazja do uczczenia bogatej twórczości Agnieszki Osieckiej i refleksji nad niezmiennie aktualnymi tematami ludzkiej egzystencji. Przedstawienie będzie można zobaczyć w naszym regionie już w kwietniu, a planowane są także kolejne terminy w czerwcu i wrześniu dla mieszkańców Poznania. To wyjątkowa okazja, by doświadczyć teatru blisko domu i stać się częścią większej, teatralnej społeczności.


Opierając się na: Starostwo Powiatowe w Poznaniu