Unia Swarzędz zdobywa ważny punkt w Bydgoszczy
W weekendowe zmagania na zielonych murawach, nasze lokalne drużyny pokazały, że mają stalowe nerwy i niezłomną wolę walki. W emocjonujących potyczkach, zarówno na III-ligowych boiskach, jak i na arenie IV ligi, piłkarze dawali z siebie wszystko, zdobywając cenne punkty i niezapomniane bramki.
  1. Unia Swarzędz wywalczyła remis 1:1 przeciwko Zawiszy Bydgoszcz, zdobywając punkt na trudnym terenie.
  2. Huragan Pobiedziska pokonał Nielbę Wągrowiec 2:1, triumfując po raz drugi w sezonie nad tym rywalem.
  3. Lipno Stęszew minimalnie lepsze od Korony Piaski, zapewniając sobie zwycięstwo 1:0.
  4. Kotwica Kórnik w ostatnich minutach meczu strzela decydującego gola, wygrywając 2:1 z Ostrovią Ostrów.

W sobotnie popołudnie, na stadionach III i IV ligi wielkopolskiej, miejscowi kibice byli świadkami prawdziwych piłkarskich dramatów. Unia Swarzędz, po pięknym trafieniu Tymoteusza Klupsia, zdołała wywalczyć remis na trudnym terenie Zawiszy Bydgoszcz. "To cenny punkt, bo wywalczony na terenie wyżej notowanego rywala" - podkreślał trener Unii, Tomasz Bekas. Jego podopieczni, po tym remisie, utrzymali ósme miejsce w tabeli, z dorobkiem 35 punktów.

W IV lidze emocji również nie brakowało. Starcie Huraganu Pobiedziska z Nielbą Wągrowiec obfitowało w emocje, zwłaszcza pod koniec pierwszej połowy, kiedy to kibice zobaczyli dwa gole. Ostatecznie Huragan wygrał 2:1, co jak czytamy na stronie klubu, jest ich drugim zwycięstwem nad Nielbą w tym sezonie. Nie mniejsze emocje towarzyszyły spotkaniu Lipna Stęszew z Koroną Piaski, gdzie jedyny gol padł w 54. minucie, dając Lipnu trzy punkty.

Wyniki weekendowych meczów znów przetasowały nieco ligowe tabele, a nasze zespoły pokazały, że potrafią walczyć o najwyższe cele. Wszystkie szczegóły dotyczące tabeli, kolejnych meczów oraz pełnych wyników można znaleźć na sportowych portalach internetowych, które śledzą na bieżąco lokalne rozgrywki piłkarskie.

Z pewnością najbliższe mecze przyniosą równie wiele emocji i kolejne niespodzianki. Kibice mogą być dumni z zaangażowania i pasji, z jaką ich ulubione drużyny przystępują do każdego meczu. To pokazuje, że lokalna piłka nożna ma się dobrze i wciąż rośnie w siłę, dostarczając mieszkańcom niezapomnianych wrażeń.

Na podstawie: Powiat Poznański