UM Poznań: Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023
Pierwszego dnia wiosny startuje oficjalny trening Rowerowej Stolicy Polski 2023. W tym roku w rozgrzewce weźmie udział 48 miast. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swoich miejscowości i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem - czerwcową rywalizacją!
Oficjalny trening miast to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast obowiązuje przelicznik - przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast.
Do tej pory udział w rowerowym szaleństwie potwierdziło 48 miast: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz), Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Katowice, Kędzierzyn Koźle, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Kutno, Legnica, Leszno, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Skarżysko-Kamienna, Skierniewice, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Zduńska Wola, Zielona Góra i Żory.
Do treningu będzie można dołączyć w prosty sposób:
- należy znaleźć i pobrać na telefon bezpłatną aplikację Aktywne Miasta,
- z menu trzeba wybrać Rywalizacje, a następnie w zakładce Ogólne - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023,
- z rozwijanej listy należy wybrać miasto, dla którego będą kręcone kilometry,
- w kolejnym kroku wybiera się grupę z listy lub można zaproponować nową grupę i razem z przyjaciółmi wziąć udział w zabawie.
Biorąc udział w rywalizacji, zyskuje się dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Osoby, które zapiszą się na trening na pewno nie przegapią czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.
W ubiegłorocznym treningu ostatecznie wzięły udział 53 miasta, prawie 15 tysięcy rowerzystów, którzy pokonali 2,3 miliona kilometrów. Łącznie wykonanych zostało ponad 175 tysięcy treningów.
Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się 1 czerwca i potrwa cały miesiąc.
Urząd Miasta Poznania, poznan.pl/, poznan.pl/mim/info/news/trening-rowerowej-stolicy-polski-2023,199855.html
Ostatnie Artykuły

Namiot reklamowy jako fundament profesjonalnego stoiska eventowego – na co zwrócić uwagę w sezonie 2026?

Maltanka wraca na tory z najstarszym wagonem i kultowym „ryjkiem”

Autobusy 826 wracają przez Swadzim, a na dwóch liniach pojawią się nowe przystanki

Szkarłat, pąs i karmazyn odsłonią w muzeum swoje drugie oblicze

Uczniowie z Poznania znów mierzą się z testem cyfrowych umiejętności

Nocne tramwaje w centrum znikną na kilka dni, pojawi się autobus 231

Książka o pruskiej architekturze pokazuje, jak polityka urządzała Poznań

Kicia Kocia otwiera w centrum własny świat do dotykania i zabawy

Trzy kursy 433 pojadą dalej do Kleszczewa i zmienią numer

Osiecka zabrzmi w Poznaniu w interpretacji młodych głosów

Książkowe zakupy pod lupą - poznanianki i poznaniacy z bibliotek dostaną świeże tropy

Szpital im. J. Strusia przeszedł na awaryjne zasilanie po nagłej awarii prądu

Kicia Kocia wchodzi do Poznania - nowe miejsce dla dzieci przy Placu Wolności

