Urodzona w Poznaniu tenisistka po raz pierwszy w karierze awansowała do ćwierćfinału jednego z czterech najważniejszych turniejów tenisowych na świecie - Australian Open. Dzisiaj w nocy czasu polskiego pokonała rozstawioną z numerem 4 Caroline Garcię.

Linette rozpoczęła tegoroczny turniej w Melbourne od pokonania 2:0 Egipcjanki, Mayar Sherif. Następnie po trzysetowym pojedynku wyeliminowała rozstawioną z numerem 16 Estonkę, Anett Kontaveit. W 3. rundzie naprzeciw Polki stanęła Jekaterina Aleksandrowa. Po bardzo dobrym spotkaniu Linette zwyciężyła 2:0 i już wówczas osiągnęła swój najlepszy wynik w historii występów w turniejach wielkoszlemowych. Teraz poprawiła jeszcze ten rekord pokonując, znów bez straty seta, rozstawioną z numerem 4 Francuzkę, Caroline Garcię. 

Już w środę, 25 stycznia, Polkę czeka kolejne wyzwanie. W meczu ćwierćfinałowym jej przeciwniczką będzie Czeszka, Karolina Pliskova. Dotychczasowy bilans Magdy Linette z tą rywalką to dwa zwycięstwa i siedem porażek. Ostatnie starcie, w listopadzie ubiegłego roku, zakończyło się jednak zwycięstwem Polki.

Dzięki osiągnięciu ćwierćfinału Australian Open, w rankingu WTA na żywo Linette zajmuje 28 pozycję, co jest najwyższym miejscem w jej karierze. Polka rozpoczynała turniej jako 45 zawodniczka świata.  

Magda Linette to tenisistka AZS Poznań. W 2021 roku otrzymała Nagrodę Sportową Miasta Poznania.

W ramach wsparcia tegorocznego finału WOŚP można wybrać się na kolację w jej towarzystwie. Licytacja dostępna jest na stronie Allegro.

BL