cateringi z dowozem

Diety pudełkowe w ostatnim czasie są bardzo modne i wiele osób decyduje się je zamawiać. Okazuje się, że ten nowoczesny sposób żywienia niesie ze sobą wiele zalet i korzyści. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu, jak działa catering dietetyczny.

Catering dietetyczny - co to takiego?

Przygotowywaniem i dostarczaniem cateringu dietetycznego zajmują się wyspecjalizowane firmy. W praktyce wygląda to tak, że klient zamawia i opłaca określony plan żywieniowy. Decyduje on także o tym, na jak długo zamawia dietę i ile posiłków dziennie będzie otrzymywał. Firma cateringowa przygotowuje posiłki zgodnie z wytycznymi danej diety, pakuje je w specjalne pudełka termiczne i w jednej torbie dostarcza na adres klienta zdrowe posiłki na cały dzień. 

Catering dietetyczny Poznań wyróżnia się tym, że posiłki przygotowywane są z pomocą zdrowych metod obróbki i jednocześnie bardzo starannie dobiera się wszelkie składniki, które mają być naturalne i pozbawione szkodliwej chemii. O tym co znajdzie się w konkretnym planie żywieniowym, zdecyduje specjalista dietetyk, który dba o to aby posiłki miały odpowiednie proporcje składników odżywczych.

Jak w praktyce wygląda catering dietetyczny?

Oferta cateringu dietycznego podzielona jest na różne plany żywieniowe. Zdecydowanie najczęściej zamawiane są diety odchudzające. Ponadto klienci mogą zamwiać diety niskowęglowodanowe, bez mięsa, bez ryb, dietę śródziemnomorską, dietę dla dzieci czy catering dietetyczny dla kobiet w ciąży. Ważną częścią oferty jest także dieta sportowa, która również cieszy się dużym zainteresowaniem. Oprócz tego cateringi oferują diety eliminacyjne na przyład dietę bez glutenu albo dietę dla osób z chorobami tarczycy. 

Ważnym atutem diet pudełkowych jest duża różnorodność. Klienci mają okazję poznawać niebanalne połączenia smaków, których z pewnością nie stworzyli by sami w domu. Catering dietetyczny to także szansa na kosztowanie egzotycznych owoców i próbowanie ciekawych przypraw. 

Zalety zamawiania diety pudełkowej?

Catering dietetyczny to duży komfort psychiczny, bo dzięki tej usłudze można zredukować ilość codziennych, nielubianych obowiązków. Jeśli przyjrzymy się temu ile może zajmować przygotowywanie zdrowych posiłków, to może okazać się, że jest to kilka godzin dziennie. Jeśli ktoś chciałby sam przygotowywać posiłki do konkretnej diety, musiałby najpierw stworzyć jadłospisy, później listy zakupów, następnie poświęcić czas na wyszukiwanie produktów w sklepach, gotowanie, sprzątanie kuchni i zmywania. Tymczasem wszystkie te zadania można zlecić profesjonalistom a samemu dużo przyjemniej wykorzystać zaoszczędzony czas.

Z diety pudełkowej zadowoleni będą także wszyscy ci, którzy nie lubią rutyny w kuchni. Firmy cateringowe zatrudniają najlepszych kucharzy, dzięki czemu klienci mogą jeść w zaciszu własnego domu dania o restauracyjnej jakości. Catering pomaga także zmniejszyć problem marnowania żywności. Wbrew temu co się sądzi, diety pudełkowe nie są drogie, zwłaszcza jeśli klient decyduje się przez dłuższy czas zamawiać określany plan żywieniowy, bo wtedy jego dzienna cena maleje. Oczywiście największą zaletą w tym wszystkim jest zyskanie zdrowia.