5 atrakcyjnych sposobów na naukę angielskiego przez Skype

Jeśli masz dość tych samych utartych schematów nauki angielskiego, być może nadszedł czas, aby zmienić swoje metody. Nowe technologie, takie jak Skype, oferują cały szereg możliwości dla bardziej interesujących i wciągających zajęć. Oto pięć sposobów na naukę angielskiego, które sprawią, że Twoje lekcje będą przyjemniejsze i efektywne zarazem.

Gra w słówka – dziecinnie prosta

Rozpoczynając naukę angielskiego przez Skype, często pojawia się problem z przełamaniem bariery językowej. Ze swoim lektorem jeszcze się nie znacie, więc dobrym pomysłem okaże się gra słowna, która pozwoli przełamać pierwsze lody. Ze swoim nauczycielem na zmianę możecie wymieniać się definicjami różnych przedmiotów, na przykład takich jak stół, rodzina, auto i wiele innych. Następnie wspólnie szukacie dla nich synonimów, homonimów i antonimów. Jest to dobry sposób na wprowadzenie do zajęć odrobiny humoru. Wykładowca na podstawie usłyszanych wypowiedzi zorientuje się, z jakim poziomem zaawansowania językowego będzie pracować. Dzięki temu poprowadzi lekcje w taki sposób, abyś wyniósł z nich jak najwięcej. Dzięki tej prostej grze nie tylko nauczysz się nowych słówek i poprawisz swoją wymowę, ale również będziesz się dobrze bawić.

Pisanie listów – dobra praktyka

Podczas nauki języka obcego wiele osób skupia się wyłącznie na mówieniu. Podczas gdy umiejętność prowadzenia rozmowy jest z pewnością ważna, nie jest to jedyna umiejętność, którą należy rozwijać. Umiejętność pisania w języku obcym jest równie ważna. W końcu pisanie jest sposobem, w jaki przekazujemy nasze myśli i pomysły w sposób jasny i zwięzły. Ucząc się angielskiego przez Skype'a, staraj się rozwijać swoje umiejętności pisania. Możesz to zrobić, korespondując ze swoim nauczycielem przez komunikator internetowy, bardziej formalna komunikacja też jest przydatna. Dzięki temu będziesz miał okazję poćwiczyć używanie odpowiedniej gramatyki i słownictwa. Ponadto, pisanie na tematy takie jak Twoje zainteresowania czy prezentacja rodzinnych stron pozwoli Twojemu nauczycielowi lepiej poznać Twój świat, a może i Ciebie przeniesie w wirtualną podróż.

Czytanie – prasówka poszerza horyzonty

Czytanie po angielsku może być wyzwaniem, nawet dla zaawansowanych uczniów. Ale kiedy już podbijesz pisanie po angielsku, czytanie może być świetnym sposobem na poprawienie swoich umiejętności językowych. Dzięki intensywnemu czytaniu poznasz nowe słownictwo i struktury gramatyczne, które przydadzą Ci się podczas mówienia i pisania. I oczywiście, czytanie jest również świetnym sposobem na poznanie różnych kultur i zdobycie nowych perspektyw. Jeżeli nie jesteś pewien, od czego zacząć, poproś swojego nauczyciela angielskiego w Skype o rekomendacje. Może on dostarczyć ci artykułów i fragmentów z prasy światowej, które pomogą ci rozwinąć umiejętność czytania ze zrozumieniem. Z czasem i praktyką będziesz w stanie zmierzyć się z dziełami literackimi w oryginalnym języku. Od Oscara Wilde'a do Dana Browna - jest wielu wspaniałych autorów, których warto czytać. Więc zanurz się w świat literatury anglojęzycznej i ciesz się czytaniem!

Gramatyka nie taka straszna

W nauce angielskiego najbardziej przerażająca jest gramatyka. Mamy jednak dobrą wiadomość – możesz się jej nauczyć poprzez praktykę dzięki lekcjom przez Skype. Kiedy już opanujesz standardowe słownictwo i przyswoisz sobie bardziej popularne wyrażenia, czas zabrać się za angielskie czasy. Wystarczy, że będziesz konstruował zdania, a nauczyciel po drugiej stronie ekranu dyskretnie zapyta Cię, dlaczego szyk wygląda tak, a nie inaczej, albo dlaczego użyłeś właśnie takiego czasu. W ten sposób nauczysz się angielskiej gramatyki, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. I uwierz mi, po kilku tygodniach będziesz szczęśliwy, gdy dowiesz się, jak duże postępy zrobiłeś. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zajęcia z Polakiem, Amerykaninem czy Anglikiem, każdy z nauczycieli będzie miał swoje własne metody pracy. Bądź pewien, nikt nie będzie próbował nakłonić Cię do pracy w standardzie czytanka i pytania do niej. Ta metodyka – na szczęście – przeszła do lamusa.

Oglądanie filmów – rozrywka i nauka

Czy mieliście te chwile, kiedy oglądacie film lub program telewizyjny po angielsku i nagle zdaliście sobie sprawę, że nie macie pojęcia, co mówią bohaterowie? To może być frustrujące, ale nie martw się, jest sposób, aby wyciągnąć wnioski z tych doświadczeń. Korzystając z funkcji screencastów w Skype, możesz oglądać filmy po angielsku z lektorem i próbować wywnioskować, o czym mówią bohaterowie z ich wypowiedzi. Jeśli czegoś nie rozumiesz, zawsze możesz zapytać nauczyciela, a on pomoże wyjaśnić wszelkie wątpliwości językowe. Dzięki tej metodzie będziesz mógł doskonalić swoje umiejętności, a jednocześnie dobrze się bawić.

Nie stresuj się więcej swoimi niskimi umiejętnościami, tylko rozpal w sobie chęć do nauki, a w krótkim czasie będziesz mówić płynnie po angielsku. Śmiało, zacznij naukę angielskiego przez Skype już dziś!

https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/