Czym charakteryzuje się dobra porównywarka OC?

Porównywarki OC obecnie zyskują na popularności, ponieważ kierowcy coraz częściej korzystają z tego typu narzędzi, aby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę ubezpieczenia. Z tego też powodu na rynku pojawiło się wiele tego typu kalkulatorów. Jednak nie wszystkie są wygodne, intuicyjne i proste w obsłudze. Dlatego warto znaleźć najlepsze tego typu narzędzie. Czym charakteryzuje się dobra porównywarka OC? Podpowiadamy.

Prostota obsługi

Dobra porównywarka oc powinna być niezwykle prosta w obsłudze. Musi prowadzić użytkownika krok po kroku tak, aby bez problemu w ciągu zaledwie kilku minut mógł otrzymać interesujące go wyniki. Z tego powodu ważne jest, by posiadała intuicyjny formularz. Nie może być on mocno skomplikowany, a jego uzupełnienie nie powinno pochłaniać mnóstwo czasu. Wiele niepotrzebnych, szczegółowych pytań zniechęca użytkowników, którzy rezygnują z jego dalszego wypełniania.

Z tego powodu dobre narzędzia powinny wymagać jedynie niezbędnych do wykonania kalkulacji wysokości polisy danych, takich, które znajdują się w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, czy w prawie jazdy kierowcy. Po wypełnieniu wszelkich rubryk kalkulator musi szybko wykonać analizę ofert różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Całość takiego procesu nie powinna zająć więcej niż kilka minut.

Szeroka oferta produktów i Towarzystw Ubezpieczeniowych

Dobra porównywarka to taka, w której można sprawdzić ofertę wielu różnych firm i nawet kilkudziesięciu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Narzędzie to powinno umożliwić nie tylko posegregowanie poszczególnych produktów od najtańszego do najdroższego, ale również dostarczać informacji dotyczących zakresu polisy. Jeżeli wybieramy samo OC, wtedy możemy kierować się wyłącznie jego ceną, ponieważ ustawa gwarantuje nam, że każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe zaoferuje nam taką samą ochronę. Jednak jeżeli decydujemy się na zakup pakietu AC/OC lub innych dodatkowych polis, takich jak NNW czy Assistance, warto przeanalizować oferty poszczególnych ubezpieczycieli i dokładnie zapoznać się z zakresem ochrony jaką oferują.

Możliwość zakupu ubezpieczenia i wsparcie ekspertów

Dobra porównywarka OC to bezpłatne narzędzie, które pozwala na sprawdzenie ofert poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Dodatkowo za jej pośrednictwem powinniśmy mieć możliwość zakupu wybranego przez nas produktu. Rzetelne firmy w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości udostępniają swoim klientom również infolinię za pośrednictwem której mogą skontaktować się z ekspertem. Osoba taka rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące danego produktu. Dodatkowo warto sprawdzić, czy firma widnieje w rejestrze Agentów Ubezpieczeniowych Komisji Nadzoru Finansowego.