Rusza kolejny cykl wakacyjnych przygód w dawnej zajezdni tramwajowej Madalina. W porównaniu z poprzednimi latami zasadniczą zmianą będzie otwarcie bram zajezdni nie tylko w weekendy, ale także w dni robocze - od wtorku do piątku.

Zajezdnia tramwajowa potocznie zwana Madaliną, ponieważ mieściła się przy ul. Madalińskiego na Wildzie, działała do grudnia 2014 roku. Już kilka miesięcy później zmieniła się w centrum spotkań, integracji, aktywizacji mieszkańców Wildy, jak i realizowania wspólnych aktywności i projektów. 

W tym roku na uczestników Lata na Madalinie czeka wyprawa przez cały świat. Przedsmak tego będzie już podczas hucznego otwarcia w najbliższy weekend. 

W sobota, 25 czerwca będzie można spotkać się z Albertem Albertsonem w ramach warsztatów z Wydawnictwem Zakamarki i policjantami, którzy opowiedzą o akcji "Bezpieczne wakacje". Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 oraz grupa Cheremshyna zaprezentują pokazy taneczne, a Teatr Kulturka - spektakl "Dbamy o świat". Będzie można również posłuchać dwóch koncertów. Najpierw wystąpi chór dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej im. Jerzego Kurczewskiego, później koncert latino - Azucar. Oprócz tych głównych wydarzeń będzie można wziąć udział w rozmaitych warsztatach i animacjach. 

Niedzielne wydarzenia rozpoczną się o godz. 12 od spektaklu Teatru Fuzja "Odkrywcy". Później będzie można zagrać w Bingo Madalingo, wziąć udział w turnieju kulinarnym CIL&Grill, który odbędzie się w ramach Fyrtle Festiwalu. Swoją artystyczną prezentację przedstawi Giselle Czureja dookoła świata. Na koniec weekendu otwarcia odbędzie się koncert Fanfara Awantura. 

Aby być na bieżąco z newsami z Madaliny, warto dołączyć do grupy: Lato na Madalinie na Facebooku. 

Realizator tegorocznych działań na madalinie jest Fundacja Kreaktywator. Wydarzenie finansowane z budżetu Miasta Poznania.

RB