UM Poznań: Wizyta ambasadora Danii w Poznaniu
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania przyjął w środę w urzędzie miasta Olego Tofta, ambasadora Królestwa Danii w Polsce.
Dyplomata pełni misję w Polsce od czerwca 2020 roku. Wcześniej pracował m.in. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w Stałym Przedstawicielstwie Danii przy Unii Europejskiej. Razem z ambasadorem wizytę złożyli prof. Krystian Marek Ziemski, konsul honorowy Królestwa Danii w Poznaniu oraz Matylda Tamborska z ambasady Królestwa Danii.
Ambasador przyjechał do stolicy Wielkopolski z okazji obchodów 100-lecia powstania kierunku filologia duńska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Toft zaznaczył, że poznańska uczelnia współpracuje z duńską.
- Relacje między Polakami a Duńczykami zawsze były dobre. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek pomiędzy naszymi nacjami były jakiekolwiek problemy, wręcz przeciwnie, dominowała sympatia oraz współpraca - podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
Podczas spotkania rozmawiano o tematach związanych z aktualną sytuacją za wschodnią granicą naszego kraju oraz kwestiach osób przybywających do Polski z Ukrainy. Omówiono podejmowane działania oraz dyskutowano o wsparciu jakiego potrzebują zarówno uchodźcy, jak i podmioty im pomagające. Ambasador wyraził podziw dla starań podejmowanych przez Polaków.
- Zdajemy sobie sprawę z tego, jakim wsparciem jesteście dla narodu ukraińskiego. Mamy także świadomość, że pracę tę powinna wykonywać nie tylko Polska, ale cała Europa, w tym Dania. Pragnę jeszcze raz wyrazić podziw dla Polaków za wysiłki związane z pomocą uchodźcom - zaznaczył ambasador.
Poruszono także problemy dotyczące lokacji uchodźców oraz miejsc w szkołach i przedszkolach. Zastępca prezydenta podzielił się z ambasadorem planami, jakie poznańskie instytucje wypracowały, by pomóc osobom uciekającym przed wojną.
Urząd Miasta Poznania, poznan.pl/, poznan.pl/mim/info/news/wizyta-ambasadora-danii-w-poznaniu,178508.html
Ostatnie Artykuły

ChatGPT w firmie ma zacząć pracować. To szkolenie pokazuje jak

Kopiec Wolności znów otwarty. Wejścia będą wpuszczane po kolei

W Przeźmierowie teatr zamienił się w święto bez rywalizacji
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Olimpia Grudziądz – Warta Poznań 2:4. Poznaniacy wygrywają w Grudziądzu i umacniają się na drugim miejscu](/images/mecz/thumbnails/olimpia-grudziadz-warta-poznan-26042026-24.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Olimpia Grudziądz – Warta Poznań 2:4. Poznaniacy wygrywają w Grudziądzu i umacniają się na drugim miejscu
![[PIŁKA NOŻNA] Lech Poznań – Legia Warszawa 4:0 w PKO BP Ekstraklasie](/images/mecz/thumbnails/lech-poznan-legia-warszawa-26042026-40.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Lech Poznań – Legia Warszawa 4:0 w PKO BP Ekstraklasie
![[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna: WKS Śląsk Wrocław – ENEA WKS Grunwald Poznań 31:29. Lider z Wrocławia zatrzymał ambitnych gości z Poznania](/images/mecz/thumbnails/wks-slask-wroclaw-enea-wks-grunwald-poznan-26042026-3129.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna: WKS Śląsk Wrocław – ENEA WKS Grunwald Poznań 31:29. Lider z Wrocławia zatrzymał ambitnych gości z Poznania

W Poznaniu rodziny tańczą bez kroków. Liczy się wspólny ruch

Przechadzka w rocznicę Jaśkowiaka poprowadzi do Moraska bez zapisów

Deszcz spadnie na widownię. „SPLASH!” gra wodą i pamięcią

Wilda rusza na spacer. Czeka pięć tras i opowieść o ulicach

Czarnobyl dotarł do Poznania szybciej niż oficjalne komunikaty

Maria Halber w Poznaniu - mała książka, wielkie emocje i spotkanie w bibliotece
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – Pogoń Szczecin II – Lech Poznań II 2:2 w 28. kolejce](/images/mecz/thumbnails/pogon-szczecin-ii-lech-poznan-ii-25042026-22.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – Pogoń Szczecin II – Lech Poznań II 2:2 w 28. kolejce

