Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakończył prace remontowe na poznańskim Grunwaldzie. "Nowy Świt" został zaprojektowany w taki sposób, aby jego architektura oddawała historyczny układ budynków, przy jednoczesnym zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań funkcjonalnych.

Prace remontowe przy ul. Świt trwały dłużej niż zakładały pierwotne szacunki. Wynikało to z faktu, że ze względu na zły stan techniczny poszczególnych elementów dawnych pawilonów oraz zastosowane niegdyś rozwiązania techniczne, nastąpiła konieczność wykonania robót zamiennych. Dzięki temu jednak - w toku realizacji inwestycji - zaprojektowano szereg rozwiązań, mających na celu uzyskanie bardziej funkcjonalnej przestrzeni lokali.

Pawilony handlowo-usługowe otrzymały nazwę "Nowy Świt", którą zaproponowali i wybrali w głosowaniu mieszkańcy osiedla Grunwald Północ. Teraz na tym samym terenie znajduje się 17 lokali użytkowych o wysokim standardzie. Każdy wyposażony jest między innymi w klimatyzację, alarm przeciwwłamaniowy i monitoring obejmujący części wspólne. Ważną zmianą jest również wyższy standard wykończenia budynków w porównaniu z historycznymi pawilonami. Teraz, dzięki zastosowanym technologiom, obniżone zostaną koszty związane z ich eksploatacją. 

Warto również wspomnieć o dużej różnorodności lokali pod względem metrażu. Na poznańskim Grunwaldzie pojawiły się zarówno małe nieruchomości o powierzchniach ok. 50 metrów kwadratowych, średnie o wielkości ok. 100 mkw, jak i duże lokale powyżej 250 mkw. Dzięki temu potencjalni najemcy mogą dopasować powierzchnię do swojego biznesu.

ZKZL/JZ