Rozpoczęła się przebudowa bazy piłkarskiej przy ul. Harcerskiej. Obiekt zyska kolejne boisko do gry w piłkę nożną. 

W styczniu ruszyły prace przy budowie boiska o wymiarach 54 × 66 m ze sztuczną nawierzchnią z trawy tkanej. Zgodnie z planem, roboty mają zostać ukończone w II kwartale 2022 roku. Obiekt będzie wyposażony w oświetlenie ledowe. 

Inwestycja stanowi uzupełnienie kompleksu, w skład którego wchodzi już pełnowymiarowe boisko piłkarskie z nawierzchnią naturalną, trybunami i zapleczem. Obiekty przy ul. Harcerskiej są wykorzystywane przede wszystkim przez piłkarzy Polonii Poznań.

To już kolejny projekt udoskonalający bazę sportową w stolicy Wielkopolski. Zmiany czekają m.in. użytkowników stadionu na Golęcinie. Nad oddanym do użytku w 2020 roku obiektem zostanie wybudowana hala pneumatyczna. Umożliwi to korzystanie z kompleksu nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W 2021 roku ukończono pływalnię krytą na Winogradach oraz salę gimnastyczną z częścią dydaktyczną przy Szkole Podstawowej nr 68 na os. Jana III Sobieskiego. Cały czas modernizowana jest też baza sportowa przy innych poznańskich placówkach oświatowych. 

POSiR/ PD