Owoce a praca - dlaczego warto jeść owoce w pracy?

Aby pracownicy przychodzili do pracy chętnie, czuli się w niej naprawdę dobrze, warto zapewnić im dodatkowe świadczenia pozapłacowe. Idealnie nadają się do tego benefity pracownicze, które mogą być bardzo różne. Świetnym wyborem, na który decyduje się coraz więcej firm, są owoce do biura. Dlaczego warto zapewnić swoim pracownikom świeże owoce? Z jakiego powodu owoce w pracy to naprawdę bardzo dobry pomysł?

Dlaczego nie warto sięgać po niezdrowe przekąski?

Błędem popełnianym przez wiele osób jest sięganie po niezdrowe przekąski. Zalicza się do nich przede wszystkim paluszki, krakersy, ciastka, batony. Dostarczają one mnóstwo cukru, soli, substancji konserwujących, a więc wszystkiego, co nie tylko sprzyja tyciu, ale ogólnemu pogorszeniu kondycji zdrowotnej. Osoby, które spożywają takie przekąski, czują się gorzej, częściej chorują. W efekcie muszą korzystać ze zwolnień lekarskich, co wiąże się oczywiście z absencją w pracy.

Dlaczego warto jeść owoce w pracy?

Owoce to jedne z najzdrowszych przekąsek. Dostarczają szeregu witamin i minerałów, które są niezbędne do tego, aby nasz organizm mógł funkcjonować prawidłowo. Mają one znaczenie dla każdego bez względu na wykonywany zawód, płeć oraz wiek. Owoce świetne zastępują produkty kaloryczne, niezdrowe przekąski, o których wspomnieliśmy wcześniej. Pomagają zachować formę, co przekłada się oczywiście na jakość pracy. Osoby, które są zdrowe, odżywiają się tak, jak należy, mają mniejsze problemy z koncentracją, są bardziej wydajne. Można śmiało powiedzieć, że są lepszymi pracownikami.

Jak zapewnić pracownikom owoce w pracy?

Wiele osób nie dba o jakość swoich posiłków. Nie brakuje tych, którzy stawiają jedynie na wygodę i oszczędność czasu. Dlatego w pracy często jedzą gotowe batony, drożdżówki, paluszki i krakersy, szybko zagłuszając głód, ale jednocześnie nie troszcząc się w ogóle o swoje zdrowie. Warto więc, aby to pracodawca zatroszczył się o dostęp do owoców. Benefit pracowniczy w postaci owocowych paczek to prawdziwy strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o bonusy pozapłacowe w firmach. Stawiając na taką formę dodatkowych świadczeń dla pracowników, nie tylko motywujemy ich do pracy i przywiązujemy do przedsiębiorstwa, ale również dbamy o ich zdrowie.

Skąd wziąć owoce dla pracowników?

Rozwiązanie jest bardzo proste: wystarczy postawić na usługi doświadczonej, cieszącej się doskonałą opinią firmy, która zajmuje się przygotowywaniem owocowych paczek dla biur. Wybór owoców, które mogą trafić do pracowników, jest bardzo różny. Mogą to być polskie jabłka i owoce sezonowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić banany czy owoce cytrusowe. Zimą hitem są paczki budujące odporność, w których oprócz pomarańczy i cytryn mogą znajdować się także imbir i goździki, a także miód.

Świadomość Polaków na temat tego, jak ważne jest, aby odżywiać się zdrowo, jest coraz większa. Dzisiaj wiemy już, że słone i słodkie przekąski nie wróżą niczego dobrego. Dlatego warto zrobić wszystko, aby pracownicy mieli w pracy dostęp do świeżych owoców. To doskonały pomysł na zdrowe przekąski, które pomogą zatroszczyć się o zdrowie, a tym samym przyczynią się do lepszego funkcjonowania pracowników w firmie.

Abonament na owoce i warzywa do biura zamówisz na stronie owocewpracy.pl