Oryginalny benefit dla pracowników?

Dzisiaj atrakcyjny pracodawca to ten, który zapewnia nie tylko dobrą pensję, ale również dodatki pozapłacowe. Tak zwane benefity stały się absolutnym standardem, po który sięga coraz więcej firm. Okazuje się, że jest to bardzo dobry sposób, aby skutecznie wpływać na personel. Pomysłem na oryginalny, a jednocześnie bardzo zdrowy benefit, który na pewno przysłuży się pracownikom, są owoce do biura. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej firm, które chcą się wyróżniać spośród innych, a jednocześnie zależy im na zdrowiu własnego personelu.

Jak działają benefity?

Okazuje się, że benefity mają cudowną moc wpływania na pracowników. Pokazują one personelowi, że firma o nich dba. Wywołuje to pozytywne emocje, a także korzystnie wpływa na przywiązanie do firmy. Jeśli zadbamy o to, aby nasi pracownicy otrzymywali regularnie benefity, możemy być pewni, że poczują się docenieni, będą bardziej zadowoleni z pracy w danym miejscu, a tym samym trudniej będzie im podjąć decyzję o zmianie zatrudnienia. Stawiając na benefity, budujemy więc solidny, trwały zespół, który będzie siłą przedsiębiorstwa. Co ważne, tak samo działają wszystkie benefity. Nie ma więc znaczenia, czy jest to karnet na siłownię, czy owoce do biura.

Dlaczego warto postawić na owoce do biura jako benefit pracowniczy?

Owoce do biura to benefit szczególny. Wywołuje bowiem nie tylko wszystkie efekty, o których napisaliśmy wcześniej, ale dodatkowo wpływa korzystnie na zdrowie pracowników. Zapewniając dostęp do świeżych owoców, możemy być pewni, że pracownicy dostarczają swojemu organizmowi codzienną porcję witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. Tym samym skutecznie dbamy o ich odporność. Osoby, których układ immunologiczny pracuje lepiej, są mniej narażone na infekcje, w efekcie chorują rzadziej. A to oznacza zdecydowanie mniejszą absencję w pracy, czyli to, co niezbędne jest do niezakłóconego działania firmy.

Jak pozyskać owoce do biura?

Wiele firm, które podejmują decyzję o zapewnieniu swoim pracownikom owoców w biurze, zastanawia się nad tym, skąd je wziąć. Tymczasem okazuje się, że jest to naprawdę proste. Wystarczy skorzystać z usług firmy zajmującej się dostarczaniem owoców dla firm. Wybierając dobrego dostawcę, możemy być pewni, że nasi pracownicy otrzymają owoce świeże i pochodzące od najlepszych producentów. Warto pamiętać, że zamówione paczki mogą być naprawdę różne. Postawić można na te najprostsze, w których pracownicy znajdą jabłka, banany i owoce sezonowe, jak i na te, w których dostępne są owoce cytrusowe. W sezonie zimowym warto zdecydować się na pakiet rozgrzewający, w którym pracownicy znajdą:

  • pomarańcze;
  • cytryny
  • imbir;
  • miód;
  • goździki.

To prosty sposób, aby szybko rozgrzać ich po dotarciu do pracy. Dostępnych opcji jest oczywiście o wiele więcej.

Benefity pracownicze to coś, w co naprawdę opłaca się inwestować. Poniesione koszty szybko się zwracają – pracownicy są bardziej wydajni, chętniej przychodzą do pracy, dużo bardziej się w nią angażują. Owoce to benefity oryginalny, który wywołuje wszystkie te efekty, a dodatkowo dba o zdrowie personelu. Nie jest drogi, a jego efekty można odczuć naprawdę bardzo szybko. Bez wątpienia warto zapewnić pracownikom świeże owoce w biurze.

Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą https://dailyfruits.pl/