UM Poznań: Poznań wśród innowacyjnych miast
Poznań przystąpi do Światowej Organizacji Współpracy Miast Innowacyjnych - na zaproszenie Shenzhen, chińskiego partnera stolicy Wielkopolski. Pozwoli to na lepszą współpracę na rzecz rozwoju naukowego i technologicznego. Decyzję podjęli miejscy radni podczas wtorkowej sesji.
W 2021 r. Shenzhen - partnerskie miasto Poznania - zaprosiło stolicę Wielkopolski do udziału w Światowej Organizacji Współpracy Miast Innowacyjnych (WICCO - World Innovative Cities Cooperation Organisation). To międzynarodowa organizacja pozarządowa non-profit, którą tworzą miasta i organizacje zaangażowane w pogłębianie globalnej współpracy w dziedzinie innowacji.
Światowa Organizacja Współpracy Miast Innowacyjnych ma być międzynarodową platformą wymiany doświadczeń, wspierającą rozwój nowoczesnych projektów. Jej członkowie będą mogli m.in. zapoznać się z najnowocześniejszymi obszarami rozwoju naukowego i technologicznego, uczyć się na podstawie sukcesów i dobrych praktyk innych miast czy nawiązać kontakty z uznanymi organizacjami.
Poznań nawiązał relacje partnerskie z Shenzhen w 1993 roku. Ich zakres obejmuje gospodarkę, handel, naukę i technikę, edukację, kulturę, ochronę zdrowia i lecznictwo. Blisko 30-letnie wzajemne kontakty i wspólne projekty pokazały, że jest to stabilny partner zainteresowany rozwijaniem współpracy z Poznaniem.
Shenzhen jest jednym z najlepiej rozwiniętych chińskich ośrodków przemysłowych i naukowo-technicznych, z silnym sektorem nowoczesnych technologii. To trzecie najbogatsze miasto w Chinach i piąte w Azji. Na arenie międzynarodowej współpracuje z 88 miastami i regionami partnerskimi, jest także członkiem organizacji współpracy międzynarodowej, takimi jak m.in. Sieć Miast Kreatywnych UNESCO i UNESCO City of Design.
Urząd Miasta Poznania, poznan.pl/, poznan.pl/mim/info/news/poznan-wsrod-innowacyjnych-miast,170494.html
Ostatnie Artykuły

Łukasz Wierzbicki opowie dzieciom o Strzeleckim i jego listach spod góry Kościuszki

Podwale przy Rondzie Śródka czeka krótki remont, a autobusowy przystanek zostanie przesunięty

Serbska czeka na frezarkę i zwężenia, kierowcy pojadą tylko częścią jezdni

Poznańskie tramwaje przyspieszają po pracy i rozkład staje się prostszy

Telewizyjna zamknięta, a autobusy zmieniają trasy na wschodzie Poznania

Na Milczańskiej chodnik wróci po wykopach, a auta zwolnią do 30 km/h

Moja pierwsza nieśmiertelność - spektakl, który zamienia scenę w ciemnię

Atom, krewetka i fake newsy - Teatr Animacji miesza naukę ze sceną

Od architektury do fotografii – Monika Piotrowska pokazuje, skąd bierze się ta pasja

Poznański autostopowy wyścig wraca po przerwie i znów rusza nad Adriatyk

Dom Tramwajarza odzyskuje dawny blask i dostanie windę w zabytkowym wnętrzu

Na Śródce rusza naprawa zatoki, a autobus na kilka dni odjedzie kawałek dalej

Zaczęło się od wyglądu wiolonczeli, a skończyło na koncertach po świecie

