Alkomat do hotelu. Czy warto kupić?

Jazda na podwójnym gazie jest zakazana, nieodpowiedzialna i niebezpieczna, a mimo to wciąż wiele osób wsiada za kółko pod wpływem alkoholu. Na szczęście, coraz więcej osób nie daje przyzwolenia na takie sytuacje i odpowiednio reaguje. Coraz popularniejsze stają się również alkomaty, które umożliwiają szybkie przeprowadzenie testu. Szczególną sytuacją, w której spożywa się alkohol jest urlop oraz imprezy okolicznościowe lub delegacje, które organizowane są w hotelach. Z tego powodu coraz więcej kierowników zastanawia się, czy warto kupić alkomat do hotelu? Odpowiadamy na to pytanie.

Czy warto w hotelu mieć alkomat

Każde udogodnienie dla gości jest miłym ukłonem w stronę lokatorów i pozytywnie wpływa na ogólną ocenę hotelu, a to przekłada się na lepsze opinie i kolejne polecenia. Dodatkowo hotel, który organizuje delegacje, imprezy integracyjne, czy wesela często ma do czynienia z klientami, którzy są pod wpływem alkoholu. W takiej sytuacji posiadanie alkomatu w recepcji może być dużym atutem. Warto również informacje o możliwość zbadania się profesjonalnym alkomatem umieścić na stronie internetowej hotelu i w recepcji.

Jaki alkomat wybrać do hotelu?

Kupując alkomat do hotelu, warto wybrać urządzenie ze średniej półki cenowej. Nie będzie ono bardzo drogie, a umożliwi wykonanie dużej ilości badań i przede wszystkim zapewni gościom hotelowym rzetelne wyniki. Warto zwrócić uwagę, aby był to alkomat z jednorazowymi ustnikami, które zapewnią odpowiednią higienę i dokładny pomiar. Najlepiej wybierać tanie, ale dobre modele półprzewodnikowe lub urządzenia elektrochemiczne, które są dokładniejsze i umożliwiają wykonanie większej ilości badań.

O czym pamiętać, oferując skorzystanie z alkomatu gościom?

Przede wszystkim obsługa recepcji powinna dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi alkomatu. Umożliwi to poprawne poinstruowanie gości o sposobie przeprowadzania testów. Warto pamiętać również, aby alkomat był odpowiednio przechowywany: w temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu. Niezwykle ważna jest okresowa kalibracja urządzenia – zapewni ona jego prawidłowe działanie i wskazywanie prawidłowych wartości. Alkomat najczęściej trzeba kalibrować co 6 lub 12 miesięcy, zgodnie z informacją zawartą w instrukcji obsługi. Warto też pamiętać, że badanie nie będzie miarodajne, jeśli jest przeprowadzane w ciągu 30 minut od spożywania alkoholu, jedzenia lub palenia papierosów.