Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Tatuaże stoją na pograniczu fizyczności i wyobraźni, ciała i sztuki. To one wyrażają emocje, poglądy, a także nacechowane są ważnymi dla tatuujących się znaczeniami. Dlatego decydując się na rezerwację sesji tatuażu warto najpierw prześledzić znaczenia konkretnych wzorów. Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym pokazujemy 7 najpopularniejszych wzorów tatuaży i wyjaśniamy ich znaczenie.

Tatuaże to bardzo osobista sprawa, aczkolwiek nie musisz od razi wspinać się na wyżyny swojej kreatywności i na siłę wymyślać wzory. Z doświadczenia Wam podpowiemy, że nic dobrego z tego nie wychodzi. Na szczęście z pomocą przychodzą gotowe wzory od artystów tatuaży, tzw. flashe, które można zgarnąć w niższych niż zazwyczaj cenach. Oznacza to, że jeżeli od dawna myślałaś o florystycznym wzorze, a akurat artystka, którą obserwujesz wrzuciła podobny wzorek z informacją o wolnym terminie – możesz się na niego załapać.

Drugim rozwiązaniem jest przejrzenie listy najpopularniejszych wzorów tatuaży, takich jak tatuaże czaszka, tatuaże księżyc, tatuaże z symbolem nieskończoności czy tatuaże z imionami lub piórkami. Jednak sam wygląd to nie wszystko! Warto poznać najpierw ich znaczenie, by móc podjąć właściwą decyzję.

INKsearch platforma rezerwacji tatuażu online

fot. INKsearch – platforma do rezerwacji tatuażu online

Tatuaż z księżycem

Księżyc symbolizuje szereg zainteresowań i przekonań, co jednocześnie czyni go idealnym tatuażem dla każdego, kto wierzy we wpływy astrologiczne, ceni sobie gwiazdy i nocne niebo lub po prostu cieszy się jego estetycznym wyglądem. W szczególności księżyce i półksiężyce reprezentują macierzyństwo i płodność, choć to także symbol życia, nowych rozdziałów i kreatywności. Osoby posiadające tatuaże z motywem księżyca są często głęboko uduchowione niekoniecznie pod względem religii chrześcijańskiej. Sprawdź nasze propozycje pięknych tatuaży z księżycem!

tatuaże księżyc _ inksearch.co

Zarezerwuj tatuaż u artystów z Poznania!

Tatuaż z motywem lisa

Sprytny i nieustraszony, przebiegły mały lis jest świadomy swojej wartości i nigdy nie poprosi o pomoc człowieka. Ta dzika energia stała się wielką inspiracją dla różnych stylów wzorów tatuaży lisów. I choć lis może być kojarzony z egocentryzmem i samotnością to jednak są wyjątki od reguły, takie jak lis japoński. W Japonii bogini płodności Inari mogła zamienić się w lisa, z kolei Dionizos grecki bóg wina, mógł stać się lisem. Ogólnie rzecz biorąc historie o lisach zmiennokształtnych są powszechne wśród ludzi, zwłaszcza w kulturach Wchodu. Tatuaż lis to także symbol seksualności i kobiecości. Ciekawi pięknych inspiracji? Sprawdźcie nasze przykłady i umówcie sesję tatuażu!

tatuaż lis _ inksearch.co

Skontaktuj się z tatuażystą, umów termin i zarezerwuj tatuaż w Poznaniu!

Tatuaż z motywem maku

Maki to kolorowe, piękne kwiaty pełne znaczeń i symboliki, które od dawna uważane są za symbol snu, pokoju i śmierci. W mitach greckich i rzymskich mak był używany, jako ofiara dla zmarłych, a także często umieszczano go na nagrobkach symbolizując tym samym sen wieczny. Z kolei w chińskiej legendzie mak to lojalność. Tę nieco mroczną symbolikę łagodzą ówczesny czasy, w których maki to nic innego, jak piękne projekty kobiecych tatuaży. Sprawdź swój wzór.

tatuaż mak _ inksearch.co

Tatuaż z motywem maku może być Twój! Skontaktuj się z artystą i zarezerwuj termin w Poznaniu.

Tatuaż serce

Istnieje wiele odmian tatuaży z motywem serca, a każdy z nich ma specjalne znaczenie. Symbol ten może być związany ze złamanym sercem, upamiętnieniem ukochanej osoby lub być po prostu prostym, silnym wyrazem miłości i pożądania. Na symbolikę tatuażu serca mają wpływ także kolory. Niezależnie od projektu i wykorzystania kontekstu, symbol tatuażu serca pozostaje jednym z najpopularniejszych i rozpoznawalnych we wszystkich kulturach, którego najczęściej możecie zobaczyć w tatuażach wykonanych w stylu tradycyjnym.

tatuaż serce _ inksearch.co

Tatuaż serce w stylu tradycyjnym lub realistycznym?

Wpadnij na INKsearch.co i zarezerwuj termin u Artysty!

Tatuaż las znaczenie

Las jest pełen życia i tajemnic – to samo dotyczy symboliki. Tatuaż z motywem lasu to symbol życia, spokoju i odmłodzenia. Co oznacza leśny tatuaż? Drzewa były czczone przez wiele różnych kultur na przestrzeni wieków, więc niektóre leśne tatuaże mają dla ich właścicieli duchowe znaczenie. To także symbol siły, dumy oraz uzdrowienia. To, co łączy tatuaże z motywem lasu to przede wszystkim możliwość dołożenia dodatkowych elementów do projektu.

tatuaż las _ inksearch.co

Sprawdź wolne terminy i zarezerwuj termin u artysty tatuażu w Poznaniu

Tatuaż kotwica

Tatuaże z kotwicą zwykle noszone były przez żeglarzy. Jednak już w starożytności motyw ten był używany, jako ukryty symbol chrześcijaństwa. Co zatem symbolizuje tatuaż kotwica? Nadzieję, zbawienie, opanowanie, spokój i wytrwałość. Dla żeglarzy oznacza ona stabilność i mocny fundament. Również i ten motyw bardzo często przewija się w tatuażach wykonanych w stylu tradycyjnym.

tatuaż kotwica _ inksearch.co

Tatuaż kotwica – sprawdź najlepsze studio tatuażu w Poznaniu

Tatuaż tribal

Być może zdążyłeś już się natknąć na wiele tatuaży, które charakteryzują się czarnymi, grubymi liniami o dość unikalnym wyglądzie. Cóż te tatuaże to nie tylko fantazyjny, niepowtarzalny wzór. Tribale określa się tatuażami plemiennymi, które występują w kilkunastu wręcz rodzajach, dlatego też wybór konkretnego wzoru może być nieco trudny. Lecz spokojna głowa! Na stronce inksearch.co znajduje się kilku tatuażystów z Poznania, którzy specjalizują się w tego typu tatuażach.

tatuaż tribal _ inksearch.co

Tatuaże z motywem tribala. Zarezerwuj termin tatuażu w Poznaniu!

inksearch logo

fot. INKsearch – platforma do rezerwacji tatuażu online