Poznaj bliżej możliwości myjek do okien

Czyszczenie okien to wymagający obowiązek. Nie zawsze jednak udaje się uzyskać dobre rezultaty korzystając z tradycyjnych metod czyszczenia okien. Z dużą nadzieją spogląda się więc w stronę urządzeń takich jak myjka do okien, które umożliwiają szybsze i efektywniejsze doprowadzenie okien do czystości. Sporą ofertę urządzeń tego typu można znaleźć w popularnym sklepie internetowym OleOle.

Jak działa myjka do okien?

Tradycyjne mycie okien to konieczność przygotowania wiadra z wodą, odpowiednich detergentów, różnego rodzaju ścierek i tym podobne. Myjka do okien minimalizuje problemy wynikające z konieczności zaangażowania sporej siły na czyszczenie dużej ilości okien, kapiąca woda i wszechobecny brud na parapetach i innych elementach przyokiennych odchodzą w zapomnienie. Myjka do okien to kompaktowe urządzenie, które można używać w jednej dłoni. Zakończone jest z jednej strony gumową ściągaczką do wody, a w drugiej części myjki znajduje się pojemnik na wodę. Zadaniem myjki jest wciąganie do środka i do pojemnika nieczystości wraz z detergentem, którym pokryliśmy wcześniej szybę. Wystarczy myjką przejechać z góry na dół, a urządzenie zadba o to, aby całość wody znalazła się w załączonym pojemniku. Oczywiście do tego celu wykorzystuje dołączony akumulator, który co pewien czas należy ponownie naładować.

Zalety myjek do okien

Myjka do okien to przede wszystkim oszczędność czasu. Tego typu urządzenia są tak zaprojektowane, że możliwe jest mycie okna zarówno w poziomie, jak i pionie. Łatwo więc zauważyć, że myjka pozwala na lepszy dostęp do miejsc w których czyszczenie w tradycyjny sposób może być znacznie utrudnione. Urządzenie jest bezprzewodowe i bardzo poręczne ze względu na swoje niewielkie wymiary, więc w łatwy sposób można z nim dotrzeć do nawet wysoko położonych okien. Pomocne mogą być dodatkowe akcesoria, które pozwalają rozbudować możliwości myjki, na przykład odpowiednie lance, które zwiększają zasięg myjki.

Parametry myjki do okien

Ważnym parametrem myjki jest czas pracy na jednym ładowaniu – jeśli dysponujemy dużą ilością okien to powinniśmy wcześniej oszacować czy dostępna ilość energii będzie wystarczająca na przeprowadzenie mycia na jednym ładowaniu. Ciekawą opcją jest system pracy myjki – niektóre urządzenia aktywują się tylko w momencie w którym przyłożymy ściągaczkę do szyby. W ten sposób możemy zaoszczędzić energię. Kolejnym istotnym parametrem jest sama waga myjki. Im jest ona lżejsza, tym bardziej poręczna, a tym samym przyjemniejsze jest jej używanie.