Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu apelują „Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukać!” W przypadku, kiedy już podnosimy słuchawkę telefonu, a po drugiej stronie słyszymy głos, który wypytuje nas o szczegóły dotyczące naszego prywatnego życia i posiadania wartościowych rzeczy w tym zgromadzonych pieniędzy, jest to sygnał, że rozmawiamy z potencjalnym oszustem. Nasuwa się pytanie co zrobić w takiej sytuacji? Odpowiedź jest prosta. Rozłączyć się!

Należy pamiętać, że oszuści posiadają umiejętności manipulacji i wywierania wpływu emocjonalnego na drugiego człowieka. Dlatego, jeżeli ktokolwiek usłyszy w słuchawce telefonu osobę podającą się za policjanta, hydraulika, pracownika gazowni, czy sprzedawcę oferującego odkażanie mieszkań z powodu Covid 19, nie należy ulegać emocjom. Zawsze możemy się rozłączyć po to, aby zweryfikować nawiązany kontakt lub zadzwonić do kogoś bliskiego i poradzić się w tej sytuacji. Ograniczone zaufanie należy mieć również do osób, które pukają do drzwi naszego domu. Jeżeli mieszkacie sami, nie otwierajcie drzwi osobom nieznanym. Pamiętajcie, że wszelkiego rodzaju prace remontowe wykonywane w budynkach mieszkalnych są zgłaszane w administracji lub spółdzielni z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym.

Jeśli dzieje się coś niepokojącego w Państwa najbliższym otoczeniu prosimy o kontakt pod numerem telefonu 112! Bezpieczeństwo jest naszym codziennym priorytetem.

Rafał Lipczewski/MM

 

 

Pliki do pobrania

  • 647.81 KB