Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

rynek mieszkań

Poznań to niezwykłe miasto cieszące się coraz większą popularnością. Dobrze rozwinięta infrastruktura: przemysłu, handlu, kultury, szkolnictwa wyższego i nauki to tylko część tego co ma do zaoferowania stolica Wielkopolski. Jest również jednym z wiodących miast pod względem ekonomicznym oraz atrakcyjności inwestycyjnej - z każdym rokiem zyskuje na znaczeniu.

Dynamiczny rozwój gospodarki sprawia, że jest coraz chętniej odwiedzane przez tysiące osób. Miasto charakteryzuje się niskim bezrobociem oraz różnorodną ofertą rynku nieruchomości. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na sprzedaż w Poznaniu. Tak więc jest to idealna lokalizacja zarówno dla inwestorów, jak i mieszkańców.

Poznań - idealna lokalizacja

Atrakcyjna lokalizacja to zdecydowany atut stolicy województwa Wielkopolskiego. Poznań położony jest w zlewni Warty i jej dopływów: Cybiny, Bogdanki, Głównej oraz Różanego Potoku. Miasto posiada kilka większych jezior i kilkadziesiąt zbiorników wodnych, zarówno pochodzenia naturalnego (Jezioro Kierskie, Jezioro Strzeszyńskie) jak i sztucznego utworzonego na terenach rekreacyjnych (Staw Olszak, Staw Browarny, Rusałka).

Warto wspomnieć o komunikacji, która jest silnie rozbudowana. Krzyżują się tutaj liczne szlaki komunikacyjne. Przez miasto przebiega autostrada A2, zapewniająca dogodne połączenie z Berlinem i Warszawą. Drogi krajowe natomiast umożliwiają szybki dojazd m.in. do miejscowości położonych nad Morzem Bałtyckim. W Poznaniu znajduje się również Międzynarodowy Port Lotniczy - Ławica.

Na wszystkich mieszkańców i turystów czeka bogata oferta atrakcji. Najbardziej charakterystycznym miejscem w Poznaniu jest Stary Rynek. Park Cytadela to największy poznański park miejski - cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród wielbicieli długich spacerów. Będąc w Poznaniu warto odwiedzić również: Zamek Królewski Muzeum Narodowe czy pobliskie Zoo. Tak więc argumentów przemawiających za odwiedzeniem tego miasta, a jednocześnie zakupem mieszkania na sprzedaż w Poznaniu nie brakuje.

Ranking poznańskich inwestycji

Portal Rynek Pierwotny opracował ranking najciekawszych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu za wrzesień 2020 roku. Na pierwszym miejscu znalazł się Murapol Nowe Miasto. To nowoczesna inwestycja zlokalizowana w pobliżu Warty oraz licznych terenów zielonych, parków i dębowego lasu. Bardzo łatwy dojazd do centrum oraz doskonale skomunikowane z pozostałymi dzielnicami - to zdecydowane atuty projektu. Na drugim miejscu plasuje się Malta Point - inwestycja dedykowana osobom aktywnym, ceniącym kontakt z naturą oraz dostęp do miejsc kultury i rozrywki. Trzecie miejsce należy do inwestycji Jeżycka 39 - apartamentów usytuowanych na granicy Jeżyc i Starego Miasta. Kameralna zabudowa luksusowych apartamentów łączy wygodę mieszkania z jednoczesnym korzystaniem z walorów dzielnicy.

Opracowanie: GetHome.pl