Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

POMOC PSYCHOLOGICZNA

W ramach świadczonej pomocy psychologicznej osobom dotkniętym sytuacją kryzysową Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Kobylnicy, jako jednostka organizacyjna powiatu poznańskiego, zaprasza do kontaktu w formie telefonicznej lub e-mail wszystkie osoby, dla których aktualny stan zagrożenia epidemiologicznego stanowi szczególną trudność.

Oferta skierowana jest do osób zaangażowanych zawodowo w walkę z pandemią SARS-CoV-2, a także chorych przebywających w kwarantannie, pod nadzorem epidemiologicznym, ich rodzin i wszystkich osób, dla których sytuacja zagrożenia epidemiologicznego wpłynęła znacząco na codzienne funkcjonowanie.

Specjalistyczne wsparcie psychologiczne udzielane jest codziennie w godzinach od 8.00 do 20.00. Poradnictwo telefoniczne jest możliwe także dla osób chcących zachować anonimowość. Pomoc udzielana jest bezpłatnie. Kontakt telefoniczny: 61 8150363, e- mali: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

——————————————————————

POMOC SZPITALOM

W czwartek, 19 marca, do godziny 18:00 Czerwonak zachęca do zbiórki potrzebnych w szpitalach materiałów wspomagających walkę z koronawirusem m.in.: wody mineralnej, soków, napojów, jedzenia pakowanego, ręczników papierowych, rękawiczek i maseczek ochronnych, fartuchów, obuwia jednorazowego, środków do dezynfekcji. Wskazano kilkanaście miejsc zbiórek.

——————————————————————

INFORMACJE PLOT

W związku z zagrożeniem koronawirusem Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna przygotowała specjalną stronę, na której zebrane zostały informacje przeznaczone dla branży turystycznej. Można ją znaleźć TUTAJ. Poniżej też aktualna (na dzień 12 marca) informacja w placówkach turystycznych.

Arboretum Kórnickie – niedzielna impreza (Zwiastuny Wiosny 15.03) odwołana
Muzeum Pałac w Rogalinie – pałac i park niedostępne
Pałac Jankowice – pałac nieczynny
Ośrodek Edukacji Leśnej Łysy Młyn – nieczynny
Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Dziewicza Góra – nieczynny, odwołane rezerwacje na wiatę ogniskową, niedostępna wieża widokowa na Dziewiczej Górze
Zamek w Kórniku – nieczynny
Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego – nieczynny
Muzeum WPN – nieczynne
Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (+ oddziały: Uzarzewo, Swarzędz) – nieczynne, odwołane: Jarmark Wielkanocny (4-5 kwietnia br.) oraz konferencja poświęcona Tarpanowi (3 kwietnia br.)
Deli Park – nieczynne
Park Rozrywki Rodzinka – nieczynne