Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Coraz większymi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Nic też dziwnego, że w gminach powiatu poznańskiego coraz wyraźniej czuć świąteczny nastrój. Z tej okazji w wielu miejscowościach przygotowano różnego rodzaju atrakcje. Nie brakuje jarmarków, kiermaszów czy też przedstawień. Gdzieniegdzie pojawi się nawet prawdziwym Mikołaj z Rovaniemi. O tym co, gdzie i kiedy można się dowiedzieć z plakatów zamieszczonych poniżej.

CZERWONAK

Gminny Ośrodek Kultury Sokół serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w Kiermaszu Świątecznym, który odbędzie się przy Kościele w Czerwonaku. Dla dzieci i dorosłych zaplanowane zostały warsztaty plastyczne m.in. dzieci wykonywać będą wielką kartkę świąteczną, która zostanie wysłana do Laponii. Oczywiście w ramach imprezy nie zabraknie lokalnych rękodzielników i osób zajmujących się sprzedażą ciekawych przedmiotów artystycznych. Na koniec imprezy zaplanowano spotkanie z Mikołajem oraz wspólne zdjęcie wszystkich uczestników Kiermaszu w czapkach mikołajkowych w związku z tym zapraszamy na imprezę w odpowiednich nakryciach głowy.

DOPIEWO

KLESZCZEWO

KOMORNIKI

KOSTRZYN

LUBOŃ

MOSINA

MUROWANA GOŚLINA

POBIEDZISKA

PUSZCZYKOWO

ROKIETNICA

SUCHY LAS

SWARZĘDZ

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wierzonce serdecznie zaprasza na „Jarmark Bożonarodzeniowy”. Jarmark rozpocznie się w sobotę, 14 grudnia 2019 r., rodzinnym biegiem charytatywnym. Zapisy od godz. 15:30, start biegu o godz. 16:15. Oficjalne otwarcie jarmarku nastąpi o godz. 16.00. Dla gości przygotowano szereg atrakcji. Na stoiskach będzie można nabyć piękne dekoracje, ozdoby, stroiki świąteczne oraz prezenty pod choinkę. Będzie też stoisko gastronomiczne z potrawami bożonarodzeniowych (i nie tylko), a kawiarenka zaprosi na gorącą, świąteczną herbatkę oraz pyszne ciasta upieczone przez rodziców. Na najmłodszych czekać będzie sala zabaw i Gwiazdor!

TARNOWO PODGÓRNE

Tegoroczna V edycja Jarmarku w Centrum Kultury Przeźmierowo odbędzie się w sobotę 7 grudnia w godzinach 12 – 19. Kolejnego dnia, w niedzielę 8 grudnia (godz.11.15), uzupełni ją seans kinowy dla dzieci i wizyta prawdziwego Mikołaja z Rovaniemi.