Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Oszczędność przy budowie domu jest czymś, czego pożąda każdy - należy to jednak robić z głową - tak, aby oszczędzać tylko i wyłącznie na rzeczach, które nie wpłyną na jakość czy trwałość naszych czterech kątów. Rzeczy, na których można oszczędzać i nie odbije się to na naszym domu jest dużo, jednak większość z tych oszczędności dotyczy wykończenia i można je osiągnąć tylko i wyłącznie będąc specjalistą w danej dziedzinie np. stolarzem, elektrykiem, czy hydraulikiem. Znalazły się jednak pomysły, które każdy może wykorzystać przy budowie swojego domu.


Nie oszczędzaj na materiałach budowlanych.


Artykuł powstał we współpracy z Hurtownią Budowlaną Ar-Bud, która oferuje tylko i wyłącznie najlepsze materiały budowlane. Śrem jest miastem, w którym króluje zabudowa jednorodzinna - można tam zauważyć wiele domów, które wybudowane zostały zaledwie kilka lat temu, a już posiadają mankamenty. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ jest to przede wszystkim problem źle dobranych materiałów budowlanych - te wykorzystane w budowie były po prostu kiepskiej jakości. Z tego powodu Arbud, jako hurtownia budowlana promuje mądre zakupy - lepiej jest wydać większą kwotę, ale nie martwić się potem wcale. Z tego powodu nie polecamy oszczędności na materiałach, ale na pracy fachowców - już mówimy jak to zrobić.
Sam wykończ swój dom!
Wykończeniówka, jak sama nazwa wskazuje jest czymś, co ma Klienta wykończyć - nie pozwólmy na to. Warto jest wziąć się za takie prace samemu - oczywiście jeśli tylko wiemy, jak to zrobić. Oczywiście są prace, które nie wymagają dużej wiedzy. Przykładowe prace, które można wykonać samemu:

• Malowanie ścian i sufitów - wystarczy wałek, farba i odrobina dokładności, a ściany będą w odpowiednim kolorze.
• Montaż półek, mebli - do wszystkich z nich dołączone są instrukcje.
• Montaż rolet - te również mają dołączoną instrukcję
• Podłogi - niektóre np. z paneli można w łatwy sposób zrobić samemu. Wystarczy film instruktażowy z YouTube.
 
Właśnie w taki sposób można zaoszczędzić na budowie domu - artykuł, a szczególnie wskazówki powstały wraz z pomocą Ar-bud, czyli hurtowni budowlanej w Chrząstowie.

1000 Znaków do wykorzystania