Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Portugalia większości z nas kojarzy się z pięknymi plażami, bogatą historią i oczywiście jednym z najlepszych piłkarzy świata – Cristiano Ronaldo. Jednak jest to kraj o wiele ciekawszy, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, a liczba jego atrakcji zapiera dech w piersiach wielu turystów. Organizując wycieczki do Portugalii, warto zdecydować się na wizytę w dwóch jego największych miastach – Lizbonie oraz Porto, ponieważ są one w stanie zapewnić każdemu turyści moc atrakcji. Przyjrzymy się im bliżej!

Wycieczki do Portugalii – stolica kraju, Lizbona

Stolica Portugalii, czyli Lizbona, to miasto duże i zróżnicowane, ponieważ położone jest na siedmiu wzgórzach. Najbardziej imponuje więc tutaj różnorodne ukształtowanie terenu, przez które w mieście wiele jest punktów widokowych, umożliwiających podziwianie nie tylko panoramy miasta, ale również całego Wybrzeża Lizbońskiego. Niska, estetyczna i dość egzotyczna zabudowa miasta, mająca związek z długą i dość burzliwą historią miasta sprawia, że przechadzanie się Lizboną jest niezwykle urokliwe i przyjemne – niezależnie od tego, czy przyjechaliśmy tutaj latem, wiosną, czy też zimą.

Organizując wycieczki do Portugalii i odwiedzając Lizbonę, nie sposób nie zwrócić uwagi na jej największe atrakcje. Szczególnie warto zwrócić tu uwagę na liczne, niezwykle atrakcyjne obiekty zabytkowe, wśród których wyróżniają się katedra Se, klasztor Hieronimitów oraz Wieża Belem. Oprócz tego, że są to efektowne budynki, imponująca jest też ich historia, którą zdecydowanie warto poznać. Niezwykle ciekawa jest też Alfama – dzielnica miasta, która składa się z niewielkich budynków, wąskich uliczek i stromych zejść, robiąc wrażenie na każdym turyści. Również w Lizbonie można udać się na wycieczkę słynnym żółtym tramwajem, dzięki któremu dotrzesz do największych atrakcji tego miasta.

Wycieczki do Portugalii – zwiedzamy Lizbonę i Porto!

Organizując wakacje w portugalskiej stolicy, musisz też wiedzieć, że jest ona doskonale położona – na Wybrzeżu Lizbońskim, w związku z czym niedaleko znajdują się miejscowości oferujące piękne, piaszczyste plaże i najlepszy wypoczynek. A przecież Portugalia znana jest z pięknej pogody i wysokich temperatur, dzięki czemu plażowanie tutaj to prawdziwa przyjemność!

Porto, czyli stolica Azulejos

Wyjazdy last minute często organizowane są również do Porto, co da Ci możliwość spędzenia tanich i niezwykle atrakcyjnych wczasów z całą rodziną. A Porto, podobnie jak Lizbona, jest miastem wyjątkowym, znanym przede wszystkim z azulejos – ceramicznych płytek, tworzących rozmaite kompozycje i uznawane za prawdziwe dzieła sztuki. W mieście można spotkać je właściwie na każdym kroku, ponieważ zdobią rozmaite budynki i w ten sposób zachwycają turystów z całego świata.

Wakacje w Porto to jednak nie tylko Azulejos – miasto ma bowiem dużo więcej do zaproponowania. Organizując tutaj wycieczki, nie można zapomnieć o niezwykle atrakcyjnej dzielnicy Ribeira, której wąskie uliczki i liczne, piękne obiekty, przykuwają uwagę każdego odwiedzającego. Chcąc podziwiać cała panoramę miasta, warto wjechać na najwyższą wieżę Porto - Torre dos Clerigos, z której rozpościerają się naprawdę niezwykłe widoki. Bardzo dużą popularnością cieszą się tutaj również piękne kościoły oraz ogrody Pałacu Kryształowego.

Wymarzone wakacje w Portugalii!

Jeżeli więc organizujesz wycieczki do Portugalii dla swojej rodziny i chcesz poznać piękno jej zabytków, architektury, a także niezwykły klimat popularnych dzielnic, postaw na Porto i Lizbonę. Są to miasta duże, jednak znacznie różniące się od metropolii pełnych zgiełku i nowoczesnych obiektów. Znajdziesz tam wiele zabytków, wspaniałe dzielnice, rozmaite atrakcje oraz położenie, dzięki któremu będziesz mógł szybko trafić na jedną z pięknych plaż. Czas na udane wczasy w Portugalii!