Tenisistki stołowe LKTS Luveny Luboń zakończyły I-ligowe rozgrywki. I to zakończyły bardzo udanie, bo w ostatniej kolejce pokonały we własnej sali 7:3 Noteć Inowrocław. – Już wcześniej zapewniliśmy sobie utrzymanie, ale w ostatnim meczu chcieliśmy pokazać dobry tenis stołowy naszym kibicom – mówi trener Mariusz Pyśk.

Kapitalnie w tym spotkaniu zaprezentowały się Paulina Nowacka oraz 15-letnia Zuzanna Sułek, które wygrały oba swoje pojedynki. W singlu po jednym zwycięstwie zanotowały również Anita Chudy oraz Joanna Spychała. Ostatni punkt dorzuciły Paulina Nowacka i Anita Chudy w deblu. Przy stole pojawiła się również Maja Zielińska.

Zawodniczki z Lubonia zakończyły I-ligowy sezon na szóstej pozycji (Fot. Agnieszka Zielińska)

Zwycięstwo w ostatnim spotkaniu pozwoliło tenisistkom stołowym z Lubonia zakończyć sezon na znakomitym, szóstym miejscu w tabeli. – Byliśmy beniaminkiem I ligi i naszym celem było utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywek. To nam się szybko udało, za co dziewczynom należą się ogromne słowa uznania – ocenił szkoleniowiec LKTS Luveny.

Warto dodać, że kapitalnie w tym sezonie grały również rezerwy klubu z Lubonia. Dziewczyny występujące w II lidze, w sobotę pokonały na wyjeździe 9:1 UKS Zalew Stepnica i wygrały rozgrywki wielkopolsko-zachodniopomorskie. W ostatnim meczu grały Zuzanna Woźniak, Wiktoria Frelich, Julia Gładysz, Natalia Piechota i Patrycja Frelich.

Zdjęcia: Agnieszka Zielińska

Drugi zespół z Lubonia wygrał rozgrywki wielkopolsko-zachodniopomorskie (Fot. LKTS Luboń)