W szkołach powiatu poznańskiego rozpoczął się czas “Drzwi otwartych”. To szansa dla uczniów, aby ostatecznie wybrać własną ścieżkę kształcenia, a co za tym idzie kariery zawodowej. W roku szkolnym 2019/2020 odbędą się dwie odrębne rekrutacje: dla absolwentów 8-letnich szkół podstawowych oraz dla absolwentów 3-letnich gimnazjów.

Absolwent Szkoły Podstawowej może kontynuować naukę w następujących typach szkół ponadpodstawowych: 4- letnie liceum ogólnokształcące, 5- letnie technikum oraz 3-letnia branżowa szkoła I stopnia. Absolwent Gimnazjum może kontynuować naukę w następujących typach szkół ponadgimnazjalnych: 3- letnie liceum ogólnokształcące, 4- letnie technikum oraz 3-letnia branżowa szkoła I stopnia.

Każdy uczeń ma prawo wyboru dowolnej liczby szkół w powiecie poznańskim oraz dowolnej liczby oddziałów w szkole! Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się ze szczegółową ofertą szkół w powiecie poznańskim, przedstawioną w programie „Nabór” na stronie: https://nabor.pcss.pl/powiatpoznanski. Oprócz tego, każda ze szkół uczestniczących w naborze prezentuje swoją ofertę edukacyjną na swojej stronie internetowej.

Wszystkich uczniów biorących udział w naborze oraz ich rodziców serdecznie zapraszamy na Drzwi otwarte do naszych szkół w następujących terminach:

Autor: Małgorzata Ślęzak


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.