Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Rodzinne Czytanie Bajek”, organizowane przez Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Lokalna Sąsiedzi, przy udziale Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonaku – filia w Koziegłowach oraz Starostwa Powiatowego w Poznaniu. – Tym razem poznaliśmy książkę Anny Włodarkiewicz pt. “Zima Toli”. Dzieci dowiedziały się, jakie zimowe zabawy lubi Tola i wraz z bohaterką nauczyły się, jak odpowiednio dobrać ubiór do pogody. Przez okna biblioteki w Koziegłowach zawitało do nas słonko, więc wszyscy poczuliśmy pierwszy powiew wiosny. Wraz z tym słońcem coraz więcej czasu spędzamy zresztą na świeżym powietrzu, gdzie możemy wykonywać różne ćwiczenia gimnastyczne. W trakcie ostatniego spotkania odbyły się także warsztaty plastyczne. W małych słoiczkach zamknęliśmy wykonane z plasteliny cuda natury, obsypaliśmy je brokatem i napełniliśmy słoiki magiczną wodą – opisuje Joanna Czarnecka-Knobel ze Stowarzyszenia Społeczna Inicjatywa Lokalna Sąsiedzi.

Celem akcji „Rodzinne Czytanie Bajek” jest kształtowanie otwartości na książkę, rozwijanie wyobraźni, twórczości literackiej, a także plastycznej poprzez warsztaty, które odbywają się przy każdym wydarzeniu. – Wyrabianie postawy poszanowania książki i księgozbioru oraz stymulowanie rozwoju zainteresowań czytelniczych, i od najmłodszych lat, to cel który niesie za sobą wiele dobrego, a włączenie rodziców do aktywnego i systematycznego czytania dzieciom pokazuje dobre wzorce w świecie nasyconym elektroniką – informują organizatorzy. W trakcie spotkań dzieci poznają polskich i zagranicznych autorów, które Stowarzyszenie wybiera wspólnie z Biblioteką. Zachęcamy zatem do udziału w kolejnym wydarzeniu z cyklu „Rodzinne Czytanie Bajek”. Odbywają się one raz w miesiącu. Informacje na temat terminów można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Społeczna Inicjatywa Lokalna Sąsiedzi. Mile widziane całe rodziny.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.